Zumba, czyli taniec, fitness i dobra zabawa

Zumba, czyli taniec, fitness i dobra zabawa

zumba

Zumba dla Ciebie

 

Zumba to rodzaj zajęć łączący kroki tańca latynoskiego z ćwiczeniami typu fitness. Taka kombinacja treningu sprawia, że jego uczestnicy często traktują tę praktykę jako formę rozrywki, mimo dużego wysiłku fizycznego, jaki im wówczas towarzyszy. Taniec ten cieszy się coraz większą popularnością i jest odpowiedni zarówno dla osób o nienagannej kondycji fizycznej, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem.

 

Zumba- jak zacząć?

Osoby zainteresowane taką formą zajęć mogą obawiać się, że ich słaba kondycja okaże się przeszkodą. Tak naprawdę, jedyne czego potrzebują zapisując się na zumbę to pozytywnie nastawienie. Na zajęcia zumby może uczęszczać każdy, niezależnie od wieku, płci i kondycji. Istnieje jednak kilka rodzajów treningów zumby. Warto więc wybrać takie, które będą nam odpowiadały pod względem intensywności ćwiczeń. Osoby początkujące powinny rozważyć uczestnictwo w zajęciach typu zumba basic lub aqua zumba, gdyż są najbezpieczniejsze i najmniej intensywne. Jeżeli natomiast masz problem ze stawami, bólami kręgosłupa lub borykasz się z otyłością, doskonała będzie zumba gold.

 

Dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

Zumba zapewnia całą gamę różnorodnych zajęć, które przynoszą klientom wiele korzyści. Jest to przede wszystkim:

1. Redukcja wagi. Najczęściej dostrzeganą zaletą zumby jest redukcja tkanki tłuszczowej. Panie, które systematycznie uczestniczą w tego typu zajęciach tanecznych, zauważają u siebie spadek wagi. Regularne treningi znacząco wpływają na modelowanie sylwetki. Podczas godzinnego treningu, w zależności od intensywności, organizm spala od 500 do nawet 1000 kcal. Najwięcej kalorii spalają ćwiczenia typu zumba toning i strong by zumba, ale są to zajęcia przeznaczone dla osób bardziej zaawansowanych. Ćwiczenia, choć są bardzo dynamiczne, to ich różnorodność i towarzysząca im zabawa sprawiają, że minuty uciekają szybko i w przyjemnej atmosferze.

2. Przyspieszony metabolizm i lepsza kondycja. Uczestnictwo w zajęcia zumby przyczynia się do poprawy wydolności organizmu. Zwiększa się nasza wytrzymałość, a ćwiczenia, które z początku sprawiały nam kłopot, wykonujemy z uśmiechem na twarzy. Ponadto, podczas treningu ćwiczą wszystkie partie mięśni, dzięki czemu angażujesz do pracy całe swoje ciało. Aktywizujesz również partie, które odpowiadają za twoją prawidłową postawę

3. Brak monotonii. Wykonywanie ćwiczeń na maszynach znajdujących się na siłowni z czasem staje się monotonne i nużące. Zupełnie odwrotnie jest na zajęciach zumby, gdzie różnorodność ćwiczeń i energiczna muzyka sprawiają, że trening jest dla nas bardziej atrakcyjny i chcemy do niego wracać.

4. Sposób na odprężenie. Zajęcia taneczne wpływają korzystnie nie tylko na ciało, ale również na umysł. Ćwiczenia wymagają skupienia uwagi na krokach, jakie wykonuje instruktor. Uwaga skierowana na poprawności wykonywania przez nas kolejnych ruchów sprawia to, że codzienne troski odstawione są na bok. W trakcie zajęć zumby myślimy wyłącznie o tej męczącej, lecz mimo wszystko przyjemnej praktyce.

 

Sport i relaks

Zumba to rodzaj zajęć, który może praktykować dosłownie każdy. Taka forma tańca jest jednym z niezawodnych sposobów spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Uczestnicy zajęć szybko dostrzegają pierwsze efekty również w poprawie kondycji i przyspieszeniu metabolizmu. Świetnie dobrana muzyka, ćwiczeń fitness i elementy tańca latynoskiego gwarantują dobrą zabawę.


Zapraszam do obserwowania mnie na Instagramie

 

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało