Zmęczeni miastem? Sprawdzone sposoby na letni odpoczynek

Zmęczeni miastem? Sprawdzone sposoby na letni odpoczynek

Coraz więcej terenów na całym świecie podlega urbanizacji i trudniej o letni odpoczynek. Ludzie przeprowadzają się do miast w bardzo dużych ilościach w celu poszukiwania lepszego życia, a także znalezienia dobrze płatnej pracy, która pozwoli im na samorealizację, a także znalezienie nowych przyjaciół. Jednak na dłuższą metę życie w mieście staje się uciążliwe. Wiąże się to bowiem z wszechobecnym hałasem, tłocznymi ulicami, a także większą ilością zanieczyszczeń w powietrzu. Wobec tego, warto jest czasem w pełni odetchnąć i spróbować zrealizować swoje wakacje poza miastem.

 

Gdzie wyjechać?

 

Wiele osób w pierwszej kolejności szuka atrakcyjnych miejsc – pod względem turystycznym, zabytkowo-historycznym, z dużymi możliwościami wypoczynkowymi. Są to często kurorty w krajach południowej Europy, choć coraz popularniejsze stają się też kraje północy za sprawą swojej niezwykłej natury, czy wspaniałych krajobrazów. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, gdyż w Polsce jest wiele pięknych miejsc, zarówno nad morzem, jak i w górach. Jednak najwięcej tajemnic skrywają malutkie obszary pozamiejskie, które pozwolą na realizację całkiem innej przygody niż tej typowo miejskiej.

 

Zalety wakacji poza miastem

 

Dalekie wyjazdy oprócz niewątpliwych wrażeń wiążą się też z licznymi dylematami. Przede wszystkim trzeba bardzo rozsądnie gospodarować budżetem, który jak na standardy europejskie może być niewystarczający. Zostając w Polsce, z pewnością nie trzeba przeznaczyć czasu oraz pieniędzy na lot samolotem, czy jazdę autokarem, która zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. W przypadku odwiedzin okolicznych miejscowości wystarczy posiadać własny samochód albo znaleźć właściwy bus, który zawiezie nas w odpowiednie miejsce. Tam można delektować się naturą i świetnymi widokami. Spacer po górach lub po lesie oraz spokojny odpoczynek w plenerze, np. w chatce wysokogórskiej potrafi dostarczyć nowych wrażeń. To także szansa, aby polepszyć komunikację z innymi ludźmi i zaznać nowego doświadczenia – niepotrzebne są komunikatory, typu Facebook, Instagram, czy Whatsapp. Trzeba sobie radzić w całkiem innych warunkach. Dzięki takiej podróży możemy dostrzec, kto jest naszym prawdziwym przyjacielem i z kim rozumiemy się bez słów. Warto pamiętać też, żeby wyłączyć telefon oraz pozbyć się innych cudów technologii. Wtedy poczujemy, jak życie płynie całkiem innym tempem. Dużym wyzwaniem może być też zaskakująca pogoda, gdy utkniemy podczas potężnej ulewy w górach. Taka przygoda będzie nas kosztować dużo wysiłku fizycznego, jednak jest to tylko plus w kontekście codziennego trybu siedzącego.

Czy lepiej planować?

 

Wiele osób próbując przeżyć swoją przygodę życia, twierdzi, że lepiej jest nie planować i iść na żywioł. Jest to zdecydowanie odpowiednie podejście – im więcej zaskoczeń, tym więcej wrażeń dostarczy nam wyprawa. Po godzinach spędzonych w wędrówce można natomiast odprężyć się przy ciepłej kawie i dobrej książce. Warto wziąć ze sobą coś do czytania – na pewno będziemy mieli z tego większą przyjemność, niż czytając w zatłoczonym autobusie.


Jeśli potrzebujesz nagle samochodu – mam dla moich fanów rabat w wypożyczalni yourcar.pl na hasło wojtstyl macie 5% taniej.


Jakie są Wasze sprawdzone miejsca na letni odpoczynek, na łonie natury? 
Jeśli macie sprawdzone miejscówki, podzielcie się nimi w komentarzach 🙂

 

Odwiedź mój Instagram i zainspiruj się do bycia Fit

Please follow and like us: