Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata na odchudzanie

zielona herbata na odchudzanie

Nie każdy wie, że zielona herbata, która bardziej skutecznie stawia na nogi niż czarna kawa to jeden z naturalnych a przy tym bardzo skutecznych środków na odchudzanie. Oprócz wyjątkowego aromatu w porównaniu do innych gatunków herbat jest szalenie wartościowym napojem, który ma wszechstronne własności. Wiele osób nie wie, że działanie zielonej herbaty w dużej mierze uzależnione jest od sposobu jej zaparzenia.

 

Jak parzyć zieloną herbatę?

 

Parzenie zielonej herbaty w rejonach świata, z których pochodzi, stało się prawdziwym w całym znaczeniu tego słowa rytuałem. Żeby powstały napar charakteryzowała, odpowiednia ilość właściwości parzy się go w najpierw zagrzanym, a następnie wytartym dokładnie do sucha czajniczku porcelanowym. W zależności od wybranego gatunku liście herbaty zalewa się wodą o temperaturze od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu stopni. Większość osób nie wiedząc, tego zaparza, zieloną herbatę wrzątkiem zabijając w ten sposób w niej wiele tak cennych dla naszego organizmu właściwości. Jakość naparu nie zależy wyłącznie od temperatury, ale również od czasu zaparzania. Drobny susz wymaga, około trzech minut parzenia a w przypadku większych liści czas ten odpowiednio się wydłuża.

 

Działanie

 

Działanie zielonej herbaty uzależnione jest również od czasu jej zaparzania. I tak w przypadku krótkiego, trwającego tylko trzy minuty parzenia powstaje orzeźwiający, a zarazem pobudzający napar o wysokiej zawartości teiny. Dłużej parzona herbata ma działanie relaksujące. Susz można parzyć aż trzy razy i za każdym razem uzyskiwany napar różni się aromatem właściwościami. Koneserzy zielonej herbaty najbardziej doceniają napar z drugiego parzenia, który posiada najintensywniejszy aromat i działa relaksująco. Dobrze zaparzony napój z zielonej herbaty ma, niezwykle przyjemny aromat a jego smak jest wolny od goryczy.

 

Właściwości zielonej herbaty

 

Właściwości zielonej herbaty cenione są od wieków. Przede wszystkim jej napar działa, bakteriobójczo co sprawia, że hamuje rozwój bakterii w całym układzie pokarmowym. Ponadto napar z drugiego parzenia pomaga w zwalczaniu stresu i koi nerwy. W związku z tym, że zielona herbata posiada w swoim składzie dużą ilość flawonoidów, regularne picie jej naparu wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega tworzeniu się zakrzepów żylnych. Z kolei wysoka zwartość fluoru w naparze sprawia, że regularne jego picie stanowi skuteczną ochronę przed próchnicą. Napój z zielonej herbaty ze względu na własności antybakteryjne zalecany jest nawet do przemywania powiek przy zapaleniu spojówek. I na koniec zielona herbata na odchudzanie przyspiesza procesy metaboliczne odbywające się w organizmie i stymuluje wydalanie zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki właściwościom stymulującym pracę pęcherza moczowego znacznie przyspiesza wydalanie toksyn, jakie gromadzą się w organizmie.

Zielona herbata a odchudzanie

 

Ze względu na swoje właściwości odchudzające zielona herbata w wielu przypadkach stanowi jeden ze składników suplementów diety, które wspomagają walkę z nadwagą. Można ją także stosować jako samodzielny środek odchudzający. Codzienne picie naparu z zielonej herbaty nie tylko ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, ale także zmniejsza wagę ciała.

 

Polecane wpisy: 

Dieta oraz plan treningowy – podstawa odchudzania się


 

 

Please follow and like us: