Zajęcia sportowe dla dzieci

Zajęcia sportowe dla dzieci

Zajęcia sportowe dla dzieci

Ruch to zdrowie. O tym wiemy wszyscy. Zachęcać do aktywności należy także dzieci, ponieważ w ten sposób zaszczepiamy w małym człowieku potrzebę ruchu i uprawiania sportu. Dzieciom należy tłumaczyć, że aktywność ruchowa jest niezbędna dla zachowania zdrowia całego organizmu. Wzmacniane są w ten sposób młode mięśnie i zapewniony jest prawidłowy rozwój kształtującego się ciała. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać właściwą masę ciała, co wpływa na zwiększenie pewności siebie. Najbardziej wartościowy jest ruch na świeżym powietrzu wśród naturalnej przyrody, gdyż w ten sposób zapewniamy organizmowi odpowiednie dotlenienie.

 

Jak organizować dzieciom aktywność fizyczną?

Zapracowani rodzice nie zawsze są w stanie zorganizować swoim pociechom odpowiednią, dzienną dawkę ruchu. W dzisiejszym świecie wszechobecnych komputerów, smartfonów i telewizji nie łatwo jest zrezygnować ze stacjonarnego trybu życia. Rozrywki związane z rozwojem postępu technologicznego kuszą młode umysły. I są też wygodne dla zmęczonych rodziców, którzy mają chwilę czasu dla siebie kiedy dziecko pochłonięte jest grą komputerową. Nie tędy jednak droga. Młodemu człowiekowi należy wyznaczać właściwe granice, a w przeciągu dnia zorganizować również czas na zdrową aktywność fizyczną. Świetnym pomysłem jest stworzenie na przykład kącika gimnastycznego w pokoju dziecięcym. Wyłączamy wówczas telewizję oraz komputery i wspólnie ćwiczymy z dziećmi. Tylko dając swoim pociechom dobry przykład będziemy w stanie w pełni zachęcić je do ruchu. Jak najwięcej wspólnie spacerujmy łącząc tę aktywność z rozwijaniem innych zainteresowań na przykład obserwując przyrodę i opowiadając o niej w ciekawy sposób. Rower, hulajnoga, rolki, wypad na lodowisko, harce na sankach, czy też nartach – to tylko niektóre koncepcje spędzania czasu z rodziną na świeżym powietrzu. W ten sposób inwestujemy w zdrowie i przyszłość naszych dzieci. Tak wspólnie spędzony czas jest bezcenny.

Zajęcia sportowe dla dzieci, czyli aktywność fizyczna oddana w ręce profesjonalistów

Aktywność fizyczna dzieci Jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu, by zorganizować naszym pociechom zdrowy ruch, to warto pomyśleć o profesjonalnych, sportowych zajęciach. W takich przypadkach niezwykle ważna jest lokalizacja więc zainteresujmy się, jakie zajęcia oferuje pobliski klub sportowy lub szkoła, do której uczęszcza dziecko. Może będzie to taniec lub zajęcia karate albo kurs pływania? Pamiętajmy bezwzględnie o tym, że dziecko na zajęcia musi uczęszczać chętnie. Zmuszanie dzieci do jakichkolwiek aktywności jedynie pogorszy sytuację i może zniechęcić do uprawiania sportu w ogóle. Jeśli dane zajęcia nie odpowiadają dziecku z żadnych względów i nasze namawiania nie przynoszą rezultatów, postarajmy się znaleźć inny rodzaj aktywności. W ten sposób pomagamy młodemu człowiekowi odnaleźć pasje i zainteresowania, które mogą trwać wiele lat, a nawet całe życie. Młody człowiek uczęszczając na zorganizowane zajęcia zespołowe uczy się współpracy, fair play, pozytywnej rywalizacji i utożsamiania z grupą. Może to być gra w piłkę nożną, koszykówkę, czy też siatkówkę. Sport bardzo pozytywnie wpływa na kształtowanie charakteru. Na zajęciach sportowych spotykają się dzieci z podobnymi zainteresowaniami. Bywa, że nawiązują się tutaj przyjaźnie trwające długie lata. Zajęcia sportowe w każdym przypadku pomagają również w budowaniu pewności siebie i mają niebagatelny wpływ na wzrost poczucia własnej wartości.

 

Zajęcia sportowe dla dzieci – jak namówić do wzięcia udziału

Dzieci bywają przekorne i gdy zorientują się, że dorosłemu zbyt bardzo na czymś zależy potrafią mocno się buntować. Dajmy więc dziecku możliwość wyboru. Niech samo zdecyduje, jakie zajęcia sportowe będą mu odpowiadać. Nie wszystkie dzieci są utalentowane sportowo. Do pewnych zajęć potrzebne są właściwe predyspozycje organizmu. Na pewno należy dużo na ten temat z dziećmi rozmawiać, czytać książki o zdrowym stylu życia, odwiedzać wspólnie sklepy ze sportowymi akcesoriami, pokazywać różne opcje i obserwować reakcje dzieci. Niekiedy trzeba próbować wielokrotnie, zanim trafimy na aktywność, która będzie dziecku odpowiadać. Bądźmy wytrwali i zachęcajmy nasze pociechy do skutku stosując rozmaite metody. Jednym słowem, im więcej będziemy dziecku tłumaczyć i współuczestniczyć razem z nim w sportowych aktywnościach, tym bardziej młody człowiek będzie chętny do działania w danym kierunku.


Zapraszam do obserwowania mnie na Instagramie

 

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało