Zadbaj o stopy – nie tylko podczas upałów

Zadbaj o stopy – nie tylko podczas upałów

Zadbaj o stopy

Zadbaj o stopy

 

Słoneczne dni zdecydowanie częściej motywują nas do aktywności fizycznej, ja sam trenuję każdego dnia, bez względu na temperaturę. Od zawsze uwielbiałem wiosnę i lato, ciepło, słoneczko oraz śpiew ptaków podczas porannego treningu.  Jedyną zmorą były  otarcia stóp, o które podczas upalnych dni znacznie łatwiej. Niejednokrotnie podczas biegania zadawałem sam sobie pytania: co robić, żeby stopy mniej się pociły? Jak zapobiec pękaniu pięt?  i  jak działać, żeby nogi nie miały tylu otarć.

Mam nadzieje, że moja żona nie czyta tego wpisu 😉 , bo muszę wyznać, że niejednokrotnie zdarzyło mi się podbierać jej kosmetyki do stóp. Sylwia też jest zapaloną biegaczką, można powiedzieć nawet, że się wzajemnie motywujemy, jedno dla drugiego zawsze ma dobre słowo. Jak na kobietę przystało domowe półki uginają się od różnego rodzaju kosmetyków. Panie z pewnością znają ten stan, gdy wszystkiego jest pełno, ale na jeden kremik, balsam, czy podobne specyfiki zawsze znajdzie się miejsce. Tym sposobem do naszej łazienki trafił jeden z kosmetyków  NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT , ochronny talk do stóp i obuwia.

 

Zadbaj o stopy podczas biegania 

 

Wyżej opisanego produktu użyłem na próbę, powątpiewając, że jakiś kosmetyk do stóp może być naprawdę skuteczny. Po prostu pewnego poranka przed dłuższym treningiem stwierdziłem, że skoro leży na półce, to grzech byłoby nie sprawdzić, co to takiego. I uwaga … Ci, którzy czekają, że powiem coś w rodzaju, że te wszystkie kosmetyki są przereklamowane, nieco się mylą 😉 Owszem zdarzyło mi się wcześniej używać preparatów, które stopy chroniły jedynie swoją nazwą „ochronne kosmetyki do stóp” ale tutaj jest zupełnie inaczej. Już po pierwszym użyciu talku  NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT   przekonałem się, że to naprawdę działa! Teraz mam całą serię dermokosmetyków do stóp  NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT od IDEEPHARM i w końcu nie martwię się, że moje stopy będą obtarte i wyłączą mnie z codziennych treningów.

 

Zadbaj o stopy  o czym jeszcze należy pamiętać?

 

Dbanie o stopy to nie tylko dobre kosmetyki, to także dobre buty i odpowiednie skarpetki. Bez nich, nie pomoże nawet tak dobra seria, jak NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT.

  • Odpowiednie obuwie – wiele razy spotykałem się z opiniami znajomych, że lubią biegać, ale bardzo szybko odczuwają ból kostek, czy pieczenie stóp. Problemem zawsze były źle dobrane buty, często kupowane z uwagi na niską cenę. O ile odpowiednią pielęgnacją stóp zadbamy o brak ran i odparzeń, wszelkim innym urazom nie zapobiegniemy. Nie możesz mieć nadziei, że buty sportowe za 50 zł będą odpowiednie i się sprawdzą, jakość musi kosztować. Zadbaj o swoje stopy, kup odpowiednie obuwie.
  • Skarpetki – jeżeli macie już profesjonalne buty, nie zapominajcie również o skarpetkach. Bieganie w zwykłych bawełnianych skarpetkach naprawdę nie ułatwia sprawy. Kontuzje, odciski, zatarcia, czy nadmierna potliwość — to tylko nieliczne skutki złego dobrania skarpet. Podczas ciepłych dni świetnie sprawdzą się cienkie i lekkie skarpetki. Dobrym rozwiązaniem będą modele stabilizujące i amortyzujące, które powinniście posiadać, jeżeli macie problemy zdrowotne lub jesteście po kontuzjach. Do odpowiednich skarpetek dorzućcie aktywny dezodorant do stóp 5w1 i zobaczycie, że będzie rewelacja.

 

Dlaczego postawiłem na NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT od IDEEPHARM?

 

No bądźmy szczerzy, trafiłem na te kosmetyki przypadkowo, dzięki mojej żonie, ale dokupienie całej serii, to już moja świadoma decyzja. Wybór podyktowany tym, że dermokosmetyki od IDEEPHARM są po prostu dobre jakościowo, działają i doprowadziły moje stopy do porządku. Produktów używam nie tylko podczas treningów, czy maratonów, ale także na co dzień. Jeśli chodzi o produkty, które znalazły miejsce na mojej kosmetycznej półce to są to:

 

  • Ochronny dezodorant do stóp – produkt wykorzystujący innowacyjną technologię ODOUR STOP System, która neutralizuje nieprzyjemne zapachy poprzez zastąpienie ich aktywnych molekuł zapachem pożądanym. Jeden z moich ulubionych produktów w całej serii, bo  potrafi naprawdę przez długi czas zapewnić uczucie świeżości i chroni przed  przykrym zapachem potu.
  • Ochronny talk do stóp i obuwia – redukuje nadmierne pocenie, zapobiega obtarciom naskórka, odświeża stopy i co najważniejsze zapewnia Twoim butom suchość na cały dzień.

  • Dermatologiczny krem naprawczy na pękające pięty – Dzięki specjalnie dobranym składnikom aktywnym krem działa jak  REGENERUJĄCY OPATRUNEK. Kosmetyk zmiękcza skórę i usuwa zgrubienia, skutecznie zapobiega rogowaceniu i pękaniu skóry pięt, pozostawia gładkie i zadbane stopy.

 

Zamówiłem właśnie  Aktywny krem S.O.S do stóp bardzo suchych z tej samej serii, co poprzednie kosmetyki. Czekam na przesyłkę ze sklepu, więc nie wiem jeszcze jak działa.  Jeśli jesteście ciekawi zostawcie swoje pytanie w komentarzu, a po przetestowaniu dam Wam znać.

 


 

Zobacz serię  NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT ——- > kliknij tutaj 

Kod rabatowy dla fanów  to – wojtstyl10%  – aktywny od 21 lipca 2019

 

Please follow and like us: