Wybieramy odpowiedni rower

Stwórz swój fit styl i ciesz się życiem

Wybieramy odpowiedni rower

Rower

Kupienie roweru to poważna sprawa. Na rynku jest mnóstwo rozmaitych rodzajów rowerów.  W związku z tym niedoświadczone nie bardzo wiedzą, na jaki model roweru powinny się zdecydować.

 

 

Ile pieniędzy poświęcić na zakup roweru?

 

To chyba najistotniejszy dobór, przed jakim musisz stanąć. Określony poprzez Ciebie budżet będzie stanowił o tym, na co dokładnie możesz sobie pozwalać. Jednakowo ważne jest przeznaczenie samego roweru. Pamiętaj, że dobry rower wcale nie musi kosztować fortuny. W doskonałej jakości dla niepotrzebującego dostępne są chociażby egzemplarze poniżej tysiąca złotych. Schody rozpoczynają się, gdy niezwykle interesuje Cię typ zawodowy, sportowy. Tu dużą funkcję gra klasa oraz wykorzystane elementy. Musisz wiedzieć, iż, co do zasady zasady nie należą one do najtańszych. Chociażby prosty amator górskich wycieczek lub jazdy terenowej powie Ci, iż koszt paru tysięcy to niewątpliwe minimum. W związku z owym pomyśl o zastosowaniu roweru, i potem ustal, jak wygląda obszar cenowy w konkretnej grup.

 

 

Jaki rodzaj roweru zakupić?

 

Przede wszystkim dopasowany do własnych konieczności. Nie ma najmniejszego sensu kupić roweru górskiego, do jazdy ściśle miejskiej. Tak samo jak rower szosowy nie ma prawa sprawdzać się w ciężkim obszarze. Przed zakupem jednośladu obowiązkowo zastanówmy się do czego będzie nam służył, jak szybko będziemy nim jeździć (ile kilometrów będziemy jeździć) oraz czy właściwie będzie to jazda stała, rozrywkowa, lub także np. marzy nam się udział w konkursach. Dobrze wybierając rower unikniemy dwóch rzeczy: rozczarowania z braku komfortu i kosztów w przyszłości. Należałoby bowiem wiedzieć, iż w pewnym stopniu możliwe jest zarówno przekształcenie pojazdu górskiego na trekkingowy . Jak również roweru szosowego na rower dedykowany do jazdy w terenie. Jednakże niejednokrotnie będzie to jedynie zastępnik właściwego roweru, spleśniały oraz drogi konsensus. Więc lepiej od razu dobrać odpowiednio.

 

 

Siodełko, rama, styl jazdy

 

Gdy szybko ustalimy, jaki rodzaj roweru nas interesuje, należałoby zwrócić uwagę na parę kwestii. Żeby było nam wygodnie, powinniśmy dobrać odpowiednie siodełko oraz ramę. Ta druga musi być dostosowana do naszego wzrostu, niewskazana jest późniejsza jazda z wyciągniętymi do przodu dłońmi i zbyt nisko nachylonym korpusem. Należy także pamiętać, iż do jazdy wypoczynkowej kierownica winna być ustawiona dalej oraz wyżej, tak aby kształt był nachylony do podłoża pod kątem 45 stopni, natomiast ciężar opierał się na siedzeniu, dłoniach oraz stopach w jednakowym stopniu. Do jazdy miejskiej natomiast przydatniejsza będzie pozycja niezwykle rozwinięta – większy ciężar tułowia leży na grzbiecie. Żeby zapobiec dyskopatii, dobrze aby taki pojazd miał przednią oraz tylną amortyzację lub choć grubsze opony.

Reasumując: przed doborem danego rodzaju roweru należy sobie zadać kluczowe pytanie – do czego będziemy stosować sprzęt? Będzie to zwłaszcza jazda po mieście lub także właściwie weekendowe wycieczki w terenie?

Please follow and like us:
Zobacz
Zobacz
Zapraszam na Instagram