Witamina c lewoskrętna Hit czy Mit?

Stwórz swój fit styl i ciesz się życiem

Witamina c lewoskrętna Hit czy Mit?

witamina c lewoskrętna

Lewoskrętna witamina c tak dużo się o niej mówi ostatnio. Kwas askorbinowy popularny pod nazwą witaminy C to niezwykle istotny w działaniu ludzkiego organizmu związek chemiczny. Przede wszystkim stosowanie witaminy C jest, kojarzone z właściwościami leczniczymi nie wiedząc, że oprócz wspomagania organizmu w prawidłowym działaniu, to jako główny z utleniaczy zwalcza, również wolne rodniki skutecznie hamując w ten sposób proces starzenia się skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co więcej, jej udział pobudza organizm do wytwarzania białka kolagenowego, które odpowiada za elastyczność i jędrność naszej skóry.

 

Najnowsze doniesienia dotyczące lewoskrętnej witaminy C.

 

Nasz organizm nie ma takiej zdolności produkowania witaminy C. Dostarczamy mu jej wraz ze spożywaną żywnością. W przypadku dostarczania małej ilości kwasu askorbinowego znajdującego się w pożywieniu zarówno lekarze, jak i specjaliści z rynku kosmetycznego zalecają używanie preparatów w postaci suplementów diety o jego zwiększonej zawartości. Kwas askorbinowy może występować w dwóch postaciach-prawo i lewoskrętnej. W zależności od tej formy witamina C może działać z różną skutecznością oraz różnić się profilem farmakokinetycznym. Obecnie na rynku branży kosmetycznej bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się kwas askorbinowy lewoskrętny.

 

Witamina C w kosmetykach

 

Witamina C ze względu na swoje właściwości stała się składnikiem wielu produktów zalecanych do stosowania w kuracji przeciw zmarszczkowej. Jak potwierdzają, przeprowadzone przez naukowców badania kliniczne głównie ta postać witaminy C w skuteczny sposób wpływa na syntezę kolagenu oraz elastyny, naturalnych substancji występujących w ludzkim organizmie o cechach rozciągliwości. Co więcej, witamina C lewoskrętna ma właściwości lekko złuszczające co w efekcie nie tylko pomaga w natychmiastowym pozbyciu się martwego naskórka oraz odpowiedniego przygotowania skóry do wchłaniania aktywnych składników zawartych w preparatach kosmetycznych, lecz również likwiduje piegi, a nawet rozjaśnia cerę.
Ponieważ kwas l-askorbinowy wchłania się jedynie do wierzchniej warstwy tkanki skórnej warto wybierać preparaty, w których witamina C zamknięta została w liposomach bądź nanosomach, co dodatkowo umożliwia skuteczniejszą jej penetrację w głąb skóry i co się z tym wiąże dobrze hamuje proces starzenia się o wiele dłużej pozwalając cieszyć się młodym wyglądem i urodą.

 

Witamina C  – czy warto ją stosować.

 

Na obecnym rynku sprzedaży lewoskrętna witamina C to zawartość nie tylko wysokiej jakości kremów, ale też żelów przeciw zmarszczkowych. Kwas l-askorbinowy jest obecny również w wielu suplementach diety. Kuracja z ich udziałem ma zdecydowanie szersze spektrum działania, ponieważ dostarczana do organizmu w ten sposób witamina dużo szybciej i skuteczniej dociera do wszystkich tkanek regulując zarówno naszą kondycję tkanki skórnej, jak i odpowiednie funkcjonowanie poszczególnych organów. Producenci oferują w sprzedaży preparaty o wydłużonym uwalnianiu się z nich witaminy C co dodatkowo wspomaga procesy biosyntezy, które zachodzą w organizmie nawet, podczas gdy śpimy.

Please follow and like us:
Zobacz
Zobacz
Zapraszam na Instagram

 

Cześć. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej diety i treningu wyślij wiadomość. :) Wkrótce na nią odpowiem.