Torba dla aktywnych – wybierz najlepszą

Torba dla aktywnych – wybierz najlepszą

Torba dla aktywnych

Choć każdy sport wymaga zastosowania nieco innego sprzętu, to jednak niezależnie od wybranej dyscypliny sportu powinieneś posiadać dobrą torbę. Co ważne, będzie to niezwykle korzystny zakup. Bowiem taka torba doskonale sprawdzi się nie tylko przy zajęciach sportowych, ale również w wakacyjnych czy weekendowych wyjazdach.

 

Pojemność torby

Jednym z istotnych parametrów, na które należy zwracać uwagę przy wyborze torby sportowej jest jej pojemność. W wielu przypadkach najbardziej sprawdzają się torby, których pojemność jest nie mniejsza niż 30 litrów. Wbrew pozorom przy każdym treningu przydaje się mnóstwo rzeczy, dlatego też duża torba będzie zdecydowanie najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Poza pojemnością torby należy także zwrócić uwagę na to, czy ma ona usztywnione dno. Choć wydawać by się mogło, że jest to drobiazg, to tak naprawdę ma to bardzo duży wpływ na komfortowe użytkowanie torby.

 

Komfort użytkowania

Aby sportowa torba w pełni spełniała swoje zadanie, powinna być nie tylko pojemna i solidnie wykonana, ale również komfortowa w użytkowaniu. Na rynku dostępne są trzy typy toreb:

  • Torby na ramie.  W tym przypadku najwygodniejsze będą te wyposażone w szerokie paski. Na tyle miękkie, że nie będą się wżynały w ramie powodując otarcia i skaleczenia;
  • Torby-plecaki to bardzo dobre rozwiązanie dla osób mających do jednoczesnego przeniesienia znaczną ilość bagażu. W tym przypadku podobnie jak przy torbach na ramie należy wybierać modele o szerokich i miękkich szelkach, zwiększających komfort ich użytkowania;
  • Torby z uchwytem na dłoń bardzo często posiadają dodatkowe paski na ramie, dając możliwość wyboru sposobu noszenia przez właściciela. Dzięki temu zamiennie można nosić ją na ramieniu bądź w dłoni.

To który typ torby wybierzemy, zależy tak naprawdę od własnych preferencji. Należy jednak pamiętać o tym, że aby można było użytkować ją w sposób możliwie jak najbardziej komfortowy, jej noszenie w żaden sposób nie możne obciążać kręgosłupa.

 

Materiał wykonania

Sportowe torby wykonywane są najczęściej ze skóry bądź tworzywa sztucznego. W pierwszym przypadku będą stanowiły doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którym poza użytecznością, zależy na eleganckim wyglądzie torby. Taka torba  pasuje niemal do każdej stylizacji. Idealnie sprawdzi się nie tylko w przechowywaniu rzeczy na siłownie, ale i w czasie różnorodnych wyjazdów. Choć torba sportowa ze skóry prezentuje się bardzo dobrze, należy pamiętać o tym, że ze względu na specyfikę zastosowanego materiału będzie nieco cięższa niż ta, która wykonana została z tworzywa sztucznego.

W przypadku toreb sportowych wykonanych z tworzywa sztucznego najczęściej stosowanym materiałem jest poliester, charakteryzujący się niską przepuszczalnością wilgoci. Ze względu na tą cechę, taka torba jest wysoce odporna na każde warunki atmosferyczne, przez co bez obaw zabrać ją ze sobą można dosłownie wszędzie. Dodatkowym atutem takiej torby jest jej lekkość i poręczność.

Please follow and like us: