Szerokie biodra, jak je wyszczuplić?

Szerokie biodra, jak je wyszczuplić?

szerokie biodra

Obwód bioder wbrew pozorom jest tak istotny, jak obwód brzucha, talii, uda, czy klatki piersiowej. Nie da się ukryć, że szerokie biodra są charakterystyczną cechą kobiet, można nawet powiedzieć, że w wielu przypadkach ogromną zaletą. Niestety jeśli nie są proporcjonalne w stosunku do reszty ciała, panie często chcą w szybki pomysł je wyszczuplić. Aby zrzucić kilka kilogramów niezbędna okaże się dieta odchudzająca oraz niektóre ćwiczenia, które zmniejszają obwód całego ciała, w tym oczywiście bioder.

Poznaj sekret kobiet które prawie zawsze osiągają idealną sylwetkę ⁣ 

Mam szerokie biodra- dlaczego?

Szerokie biodra często wynikają z genetycznej budowy sylwetki, wówczas niewiele jesteśmy w stanie zrobić. Szeroka miednica często w skuteczny sposób uniemożliwia zmniejszenie obwodu bioder. Często również jesteśmy świadkami tego, że w trakcie ciąży lub nawet w trakcie porodu, miednica zmienia kształt, delikatnie zmienia położenie, co powoduje skoliozę, czyli pewną wadę budowy ciała. Jednak najczęściej kobiety mają szerokie biodra ze względu na nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej w tamtych okolicach. Wtedy mówi się, że kobieta ma sylwetkę w kształcie “gruszki”, natomiast jeśli całość wygląda proporcjonalnie, nazywamy to figurą “klepsydry”.

 

Skuteczna dieta na szerokie biodra

W przypadku, kiedy ktoś jest posiadaczem szerokich bioder i chce to zmienić, konieczne może okazać się wprowadzenie kilku zmian w nawykach żywieniowych. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na 4-5 posiłkach co 3 godziny. Ostatni z nich musi być lekki i zjedzony 1,5 godziny przed snem. Konieczne będzie dostarczenie wszystkich niezbędnych witamin, a także mikroskładników. Będziemy zmuszeni zmniejszyć kaloryczność naszych dań. Unikajmy smażonych potraw na głębokim tłuszczu, lepiej zastąpić je gotowanymi. W przypadku, kiedy chcemy zrzucić kilka kilogramów, konieczne może okazać się również unikanie węglowodanów prostych, fast-foodów, a także jedzenia przetworzonego, jak np. słodkie napoje i słodycze. Powinniśmy skupić się na jedzeniu zdrowych rzeczy, do których z pewnością możemy zaliczyć warzywa i owoce. Istotne jest aby zadbać o odpowiednią ilość płynów- 2 litry wody dziennie powinny wystarczyć.

HIT Opieka Dietetyka w Mega Cenie dla czytelników Bloga 

Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się szerokich bioder

Aby zmniejszyć obwód bioder konieczne okażą się regularne ćwiczenia. Najbardziej optymalny trening to taki, który trwa nie dłużej niż 60 minut, min. 3 razy w tygodniu. Do najlepszych ćwiczeń zalicza się prawdopodobnie te interwałowe, o różnym poziomie intensywności, np. bieganie, jazda na rowerze. Skuteczne będą również ćwiczenia wielostawowe, do których możemy zaliczyć deskę, pajacyki, pompki, sprint w miejscu, burpees. Innym rozwiązaniem może okazać się ćwiczenie górnych partii ciała. Jeśli delikatnie popracujemy nad barkami, klatką piersiową i plecami, wówczas optycznie wyszczuplimy biodra, co będzie wyglądać naprawdę pociągająco. Rozpiętki, odwodzenie hantli na bok, wiosłowanie sztangą i ściąganie linek z wyciągu górnego mogą w znacznym stopniu w tym pomóc. Oczywiście nie możemy zapomnieć o ćwiczeniu reszty ciała, w przeciwnym wypadku jesteśmy narażeni na poważne kontuzje.

Zamów dzisiaj i skorzystaj z rabatu , który jest aktywny tylko do 23:59.

Please follow and like us: