Steppery, czym są? Jak na nich ćwiczyć?

Steppery, czym są? Jak na nich ćwiczyć?

steppery

Steppery jak sama jego nazwa wskazuje, służy do wykonywania “kroków”. Jest on skonstruowany tak, że dzięki pedałom można raz za razem stawiać na nim kolejne kroki. Posiada on zazwyczaj możliwość regulowania poziomu nacisku. Czasem kroki można zatem wykonywać lekko, innym razem ze sporym trudem. Na samym początku najczęściej obiera się małe cele i małe “obciążenie”. Pozwala to przygotować ciało i mięśnie do tego typu wysiłku, jednocześnie nie nadwyrężając ich. Jeśli na samym początku narzuci się sobie zbyt intensywne tempo, wówczas po jakimś czasie takie ćwiczenia mogą stać się zbyt męczące, a my sami możemy się do nich po prostu zrazić. Tymczasem stepper to naprawdę praktyczne i funkcjonalne urządzenie, które warto posiadać w swoim domu. Regularne ćwiczenia na stepperze przynoszą doskonałe rezultaty! Godzina treningu to około 500 spalonych kalorii.

 

Jakie steppery są dostępne na rynku?

Steppery, które są dostępne na rynku, bywają bardzo różnorodne. Niektóre z nich posiadają jedynie mechanizm pedałów, nie mają regulowanej kolumny. Nieco trudniej utrzymać na nich równowagę jednak ich plusem bez wątpienia jest to, że są dużo tańsze. Jeśli chcemy dopiero zacząć swoją przygodę ze stepperem, to na pewno będzie to dobry wybór.

Nieco bardziej zaawansowane są steppery, które posiadają regulowaną kolumnę. Ich plusem jest to, że można wygodnie się takiej kolumny trzymać. Jest ona pokryta specjalnym materiałem, który sprawia, że nasze ręce nie będą się ślizgać nawet po bardzo intensywnym wysiłku. Kolejny plus takiego steppera to możliwość ustawiania. Zazwyczaj reguluje się poziom nacisku przy pomocy panelu. Można również na nim podglądać to, ile kalorii dotychczasowo się spaliło i ile spędziło się na nim czasu. Wiele osób ustala sobie konkretnie, ile czasu może poświęcić na swój trening. Bez wątpienia jest to bardzo rozsądne, dlatego takie opcje się przydają.

Niektóre steppery posiadają również wbudowane linki. Pozwalają one zatem ćwiczyć nie tylko dolne, ale również i górne części ciała. Można dzięki nim ćwiczyć również w ukośnej pozycji. Takie sprzęty są polecane dla osób, które na jednym urządzeniu chciałyby wykonywać ćwiczenia na różne partie ciała.

 

Jakie korzyści płyną z posiadania steppera?

Stepper w zależności od ustawienia, może pomóc nam w spaleniu naprawdę sporej ilości kalorii. Oczywiście nie pozwala on na wykonywanie tak intensywnego wysiłku jak orbitrek, jednak jest świetnym sprzętem na początek swojej drogi z ćwiczeniami. Wiele z modeli ma dość małą powierzchnię, można umieścić je nawet w jakimś kącie domu. Plusem ich jest zatem to, że naprawdę zajmują stosunkowo mało miejsca.

Jednak możemy zadawać sobie pytanie, po co w ogóle mieć taki sprzęt w domu? Otóż dziś gdy sytuacja jest niespokojna, wybuchła pandemia i siłownie są pozamykane, wiele osób straciło możliwość ćwiczenia. Dlatego dobrze jest posiadać w swoim domu jakieś sprzęty, które umożliwią zorganizowanie jakiegoś treningu. Poza tym w domu ćwiczy się po prostu wygodniej i swobodnie. Można ćwiczenia na stepperze wykonywać nawet oglądając jakiś ulubiony serial, a wówczas nawet czas podczas wysiłku szybciej mija.

 

Stepper z linkami jest prawdziwym bestsellerem dlatego nie możemy sprzedawać go tak tanio.
Jutro podnosimy cenę . Zamów teraz z gwarancją niskiej ceny.

Hit Bloga

Chcesz być fit na lata ? 

 

 

 

Please follow and like us: