Sprzęt do ćwiczeń, którego możesz używać w domu

Sprzęt do ćwiczeń, którego możesz używać w domu

Sprzęt do ćwiczeń

O kondycje fizyczną nie trzeba dbać tylko i wyłącznie na siłowni czy w klubie fitness. Równie dobrze można to robić w domu. Ważne jest jednak, aby swoją domową siłownie wyposażyć w odpowiednie przyrządy do ćwiczeń. Wybór pod tym względem jest naprawdę szeroki. Warto zatem wiedzieć, jaki sprzęt może przydać się najbardziej. Sprzęt do ćwiczeń, możesz mieć także w swoim domowym zaciszu. Ćwicz bez wychodzenia z domu.

 

Sprzęt do ćwiczeń

Kompletując sprzęt, który może przydać się do ćwiczeń w domu zacząć należy od taśm treningowych. Ich zaletą jest to, iż nie zajmują dużo miejsca. Swobodnie można zatem z nich korzystać w domu. Często korzystają z nich zawodowi sportowych. Wykorzystywane są także przy rehabilitacji po urazach. W związku z tym, iż taśmy treningowe mają różną siłę oporu można je indywidualnie dopasować do rodzaju ćwiczeń i intensywności treningu. Jeśli chce się ćwiczyć z większym obciążeniem wystarczy używać więcej niż jedną taśmę. Z taśm treningowych może korzystać każdy. Pozwalają one na wzmocnienie niemal każdej części ciała.

 

Kettlebell

Wśród sprzętów do ćwiczeń, które mogą być stosowane w domu wymienić trzeba także kettle. Jest to rodzaj odważników. Ćwiczenia z wykorzystaniem kettli pozytywnie wpływają na pracę serca oraz wzmacniają mięśnie grzbietu. Można je również wykorzystywać do ćwiczeń mających na celu zrzucenie wagi. Kettle to przyrządy, które spokojnie mogą być stosowane w domowych warunkach.

 

Piłka lekarska

Podczas domowych ćwiczeń korzystać można także z piłki lekarskiej. Ta świetnie sprawdza się podczas treningów oporowych oraz ogólnorozwojowych. Istnieje szereg ćwiczeń, w których wykorzystać można piłkę lekarską. Trening i ćwiczenia z wykorzystaniem piłki lekarskiej najlepiej wspierają kręgosłup oraz jego oplot mięśniowy.

 

Ergometr wioślarski

Ciekawym rozwiązaniem może być również ergometr wioślarski. To sprzęt idealny dla każdego, komu zależy na dobrym treningu kardio. Podczas treningu zaangażowanych jest wiele części ciała. Ergometr stymuluje nogi, barki, ramiona, mięśnie głębokie oraz mięśnie grzbietu. I to wszystko jednocześnie. Urządzenie jest łatwe w użyciu i co ważne, pozwala na indywidualne dopasowanie intensywności treningu.

 

Step

W domowej siłowni nie możne zabraknąć także stepu. To kolejny sprzęt do ćwiczeń, który można używać w domu. To sprzęt, który pomaga w szybkim zaktywizowaniu mięśni. Idealnie nadaje się zatem na rozgrzewkę przed dalszym treningiem. Podstawowe ćwiczenie z tym urządzeniem polega na truchcie i naprzemiennym stawaniu stopami na step. Przypomina do wchodzenie i schodzenie ze schodka. Step wykorzystać można także do wykonywania pompek. Podczas ćwiczenia nogi ułożone są na poziomie stepu. Takie pompki skutecznie wzmacniają mięśnie brzucha.

Jak zatem widać, trening i ćwiczenia w domu są absolutnie możliwe. Nie ma konieczności chodzenia na siłownię czy do klubu fitness jeśli chce się zadbać o swoją kondycję, sylwetkę i zdrowie. Trening można przeprowadzić w domu. Sprzętu, który w tym pomoże nie brakuje. Trzeba go jedynie dobrać pod kątem własnych upodobań i oczekiwań. Trening bowiem musi być nie tylko skuteczny, ale także przyjemny.

 

Please follow and like us: