Sportowe akcesoria przydatne podczas rowerowych wypraw

Sportowe akcesoria przydatne podczas rowerowych wypraw

sportowe akcesoria

Rower jest jednym z najpopularniejszych i najzdrowszych dla użytkownika środków transportu. Jazda rowerem nie tylko poprawia naszą kondycję oraz wspomaga modelowanie wymarzonej sylwetki, ale i pozwala zaoszczędzić na biletach autobusowych bądź benzynie oraz jest korzystna dla środowiska. Kupno odpowiedniego roweru to podstawa, ale na rynku są dostępne wszelakie sportowe akcesoria przydatne podczas wypraw rowerowych ułatwiających i urozmaicających podróż.

 

Zabezpieczenie

 

Podczas wyprawy rowerowej niejednokrotnie pojawia się konieczność pozostawienia roweru na ulicy bez opieki. W takim wypadku niezbędne jest zabezpieczenie naszego środku transportu przed kradzieżą. Jest dostępnych wiele rodzajów zabezpieczeń, ale które jest dla nas najbardziej odpowiednie?

  • Linki i spirale– są najtańsze, ale i także najłatwiejsze do przecięcia. Ich atutem jest lekkość. Najczęściej są zapinane na kluczyk bądź szyfr.
  • Linki pancerne– mimo pancernego wyglądu są dość lekkie. Im linka grubsza, tym trudniej ją przeciąć. Cena wynosi od pięćdziesięciu złotych do czterystu złotych.
  • Łańcuchy– bardzo trudno je przeciąć nawet przy użyciu niezwykle dużej siły. Dobry, tani łańcuch kosztuje około osiemdziesięciu złotych. Ich wadą jest waga- około dwóch kilogramów. Zazwyczaj są zapinane na kluczyk.
  • Zapięcie składane– nie tylko są bardzo wytrzymałe, ale także lekkie oraz elastyczne. Są płaskie, więc bardzo łatwo je przetransportować niemal na każdej ramie roweru. Najtańsze zapięcia składane kosztują około stu pięćdziesięciu złotych.
  • U-locki– są to najtrwalsze zapięcia dostępne na runku. Są wykonane z jednego kawałka stali. Ich dużą wadą jest trudność w zapięciu- sprawdzają się jedynie przy stojakach rowerowych, znaków i stalowych barierek.
  • Blokady koła Frame-Locki– wadą jest fakt, że złodziej może wykręcić koło i ukraść resztę roweru.

 

Bidon i uchwyt na bidon

 

Nawadniajmy organizm podczas jazdy, bo to niezwykle ważne . Bidon przymocowany do ramy roweru umożliwi bardzo szybki i łatwy dostęp do napoju.

 

Lampki

 

Widoczność na drodze nocą oraz przy utrudnionych warunkach pogodowych pozwoli na unikniecie wypadku. Lampki, to kolejne niezbędne sportowe akcesoria.  Przymocowane na przodzie oraz tyle roweru gwarantują bezpieczeństwo. Na rynku są dostępne różnej wielkości lampki ładowane na USB lub na baterie.

Kosz na kierownicę

 

Kosz umocowany na kierownicy umożliwi przewóz zakupów bądź bagażu. Dobry kosz nie powinien utrudniać sterowności pojazdu.

 

Dzwonek lub trąbka

 

Sygnały dźwiękowe są szczególnie przydatne podczas jazdy w tłumie. Gwarantują bezpieczeństwo nasze oraz pieszych. Za brak dzwonka możemy otrzymać mandat w wysokości pięćdziesięciu złotych.

 

Błotniki

 

Przyzwoite błotniki można kupić już za około trzydzieści złotych. Błotniki uniemożliwią ochlapanie nas podczas deszczu, jazdy po mokrej ziemi lub błocie.

 

Licznik rowerowy

 

Licznik może liczyć między innymi aktualną prędkość, średnią prędkość, ilość spalonych kalorii, sumę podjazdów, kadencję maksymalną prędkość, dystans wycieczki oraz całkowity przebieg. Jest to szczególnie przydatne. Jeśli zależy nam na coraz lepszych wynikach sportowych.

 

 


Zdjęcia z moich rowerowych wypraw zobaczysz na Instagramie. 

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało