Samochody po leasingowe, a ich zakup – kwestie prawne

Samochody po leasingowe, a ich zakup – kwestie prawne

Wiele ludzi decyduje się na zakup samochodów poleasingowych, ponieważ bardzo często takie właśnie auta możemy kupić w naprawdę bardzo niskich cenach. Jednak nie każda taka oferta budzi zaufanie osób zainteresowanych zakupem takiego samochodu. Zazwyczaj osoby takie zastanawiają się, czy zakup takiego właśnie samochodu, wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami, czy też wszelkimi kwestiami prawno-podatkowymi. Generalnie rzecz biorąc, kiedy ostanie zakończona umowa leasingu, to samochód osobowy, może ponownie trafić do obrotu, oczywiście jako auto używane, jakie ma dany przebieg, ale nadal jest bardzo sprawne. To, jak potoczą się jego losy, w zdecydowanej mierze zależy od właściciela.

 

Samochód po- leasingowy może okazać się korzystnym zakupem?

Warto wiedzieć, że samochód leasingowy może okazać się naprawdę bardzo dobrym zakupem. Dlaczego? Przede wszystkim, ogromną zaletą jest to, że takie właśnie auto ma całkowitą dokumentację, również z wykazami wszelkich dokonanych napraw, w tym również napraw blacharskich, jak również w okresie trwania umowy leasingu, było ono serwisowane przez autoryzowaną stację. Do tego, jeżeli chodzi o oferty wystawiane przez firmy leasingowe, to możemy liczyć na opinię niezależnego rzeczoznawcy. W której znajdziemy wszelkie szczegółowe informacje, nie tylko o stanie technicznym pojazdu, ale również o jego stanie wizualnym, dzięki czemu szybko możemy stwierdzić czy dane auto nam odpowiada.

Jeszcze kilka lat temu, myśląc o samochodzie leasingowym, widzieliśmy auto w kombi, które miało naprawdę kiepskie wyposażenie, ale na szczęście czasy te już minęły. W firmowych flotach samochodowych możemy znaleźć samochody różnych klasy, zarówno te mniejsze kompaktowe, jak również wyższej klasy samochody terenowe. Wszystko zależy od tego, na jakim stanowisku pracował jego użytkownik. W związku z tym, wbrew pozorom auta leasingowe mogą być odpowiednie również dla osób, które poszukują dla siebie modeli marek premium. Co również ważne, możemy kupić zarówno auto w wersji benzynowej, jak i to zasilane LPG.

Samochód po leasingu od osoby prowadzącej jednoosobową działalność

 

Osoba, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, zazwyczaj jest związana z leasingiem tylko jednego samochodów. W większości sytuacji leasingobiorca decyduje się na wykupienie samochodu, kiedy umowa leasingu wygaśnie. Później wystawia go na sprzedaż po cenie rynkowej. Jednak ta właśnie cena dla osoby, która poszukuje auta nie jest zbyt wygórowana, jeżeli porównamy ją do ceny większości poleasingowych samochodów. Tymczasem, kiedy wystawiający auto na sprzedaż, zdecyduje się poczekać sześć miesięcy. Wówczas może sprzedać samochód bez VAT-u na zasadach standardowej transakcji, między osobami prywatnymi.

Jeżeli leasingobiorca nie zdecyduje się na wykup samochodu, to wówczas wraca on do leasingodawcy, który bardzo często chce się pozbyć samochodu i sprzedaje go po cenie niższej od ceny rynkowej, bądź oddaje ponownie w leasing i ta właśnie druga opcja wydaje się dla niego korzystniejsza, jeżeli chodzi o względy finansowe, gdyż raty liczy się od wartości ustalonej przez leasingodawcę, a więc niższej niż rynkowa.

Z nami zamówisz samochód w doskonałej cenie – nowość leasing z gwarancją zwrotu

Napisz lub zadzwoń i zapytaj :

☎+48 693 170 641

📧 napisz do nas

Please follow and like us: