Samochody elektryczne – najciekawsze modele tego roku

Samochody elektryczne – najciekawsze modele tego roku

samochody elektryczne

Popularność samochodów elektrycznych stale rośnie. Takie auta są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Za wyborem przemawia przede wszystkim kwestia ekologii, gdyż samochody elektryczne nie przyczyniają się tak bardzo do zanieczyszczania środowiska.

 

Samochody elektryczne 2020 – co oferuje rynek?

 

 

Branża motoryzacyjna coraz bardziej nastawia się na produkcję samochodów bezpiecznych dla środowiska. Samochody elektryczne i hybrydowe są przyszłością motoryzacji i z tym zgadzają się chyba wszyscy eksperci z branży. Przed producentami „elektryków” stoi co prawda wiele wyzwań, w tym konieczność zwiększenia zasięgów czy ograniczenia czasu ładowania pojazdów, ale wszystko wskazuje na to, że branża będzie się w tym segmencie rozwijała bardzo dynamicznie. Elektryczne samochody są dzisiaj dostępne w ofertach niemal wszystkich koncernów motoryzacyjnych, a wśród modeli oferowanych w roku 2020 wyróżniają się przede wszystkim pojazdy Hyundai, Skoda, Fiat, Volkswagen i oczywiście legendarna już Tesla od Elona Muska.

 

Hyundai Kona Electric

 

 

W Czechach ruszyła już produkcja modelu Kona Electric marki Hyundai. Do końca roku z taśm produkcyjnych ma zjechać aż 30 tysięcy egzemplarzy nowej elektrycznej Kony. Producent zapewnia, że dziennie jest w stanie wyprodukować 150 samochodów, a już za rok (w marcu 2021 roku) gotowych będzie aż 35 tysięcy aut. Elektryczny samochód Kona Electric koncernu Hyundai ma silnik o mocy 150 KM i akumulator o pojemności 64 kWh produkowany w Polsce w fabryce LG. Nowy crossover Kona nie będzie jednak tani – jego cena to ponad 193 tysiące złotych.

 

Skoda Enyaq iV

 

 

Według pierwszych doniesień niepozorny wygląd Skody Enyaq iV wcale nie wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z super nowoczesnym samochodem elektrycznym. Skoda ma wyglądać raczej standardowo (według niektórych nawet „nieciekawie”), ale jak na crossovera przystało – ma być bardzo przestronna. Wszystko wskazuje na to, że model będzie się cechował zasięgiem ponad 400 km i obecnością akumulatora 77 kWh. Oficjalna prezentacja modelu nadal nie nastąpiła, ale ma się to stać jeszcze w tym roku.

 

Fiat 500e

 

 

Marka Fiat nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o technologiczne nowinki – również idzie z duchem czasu i oferuje samochody elektryczne. Jedną z jej propozycji na ten rok jest model 500e, którego cena dosłownie zwala z nóg. Fiat wycenił swoje nowe auto na prawie…163 tysiące złotych! W myśl sloganu z popularnej reklamy Fiat 500e ponoć „jest tego wart”. Dzięki baterii 44 kWh samochód może pokonać na jednym ładowaniu 270 km (w trybie mieszanym). Nie jest to wartość zachwycająca, a do tego linia samochodu jest – co tu dużo mówić – bardzo specyficzna i z pewnością nie każdemu się spodoba.

 

Volkswagen ID.4

 

 

Elektryczne samochody produkuje także Volkswagen, a sztandarowym modelem – w dodatku neutralnym emisyjnie – ma być ID.4 o zasięgu aż 420 km. Auto będzie wyposażone w baterię 77 kWh i z dużym prawdopodobieństwem pojawi się też wersja 58 kWh, natomiast po roku 2020 również 90+ kWh. Samochód prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a dodatkowo ma być wyjątkowo przestronny.

 

Tesla Y

 

 

Wisienką na torcie w naszym zestawieniu jest Tesla Y produkowana przez koncern Tesla Motors. Model ten jest dostępny dla nielicznych nabywców już od 15 marca tego roku. Obecna wersja ma baterię 74 kWh, 450 km zasięgu i… zacną cenę – ponad 310 tys. zł.

 


Z nami kupisz samochód w doskonałej cenie, a odbierzesz go u autoryzowanego dealera.

Ponad 2500 modeli

Wyszukiwarka modeli tutaj<<<

Napisz lub zadzwoń i zapytaj :

☎+48 693 170 625

📧 napisz do nas 📧

Please follow and like us: