Rób 10 000 kroków dziennie i ciesz się zdrowiem

Rób 10 000 kroków dziennie i ciesz się zdrowiem

10 000 kroków dziennie

Choroby cywilizacyjne dotykają coraz to większą część społeczeństwa. Otyłość, cukrzyca, dolegliwości sercowo-naczyniowe, układu pokarmowego, a nawet psychiczne doskwierają sporej części mieszkańców globu. Aby im zapobiec, należy nie tylko zdrowo się odżywiać i regularnie badać, ale także – dbać o sprawność fizyczną: ćwiczyć, spacerować, biegać, jeździć na rowerze.

Twój telefon albo elektroniczny zegarek informuje Cię za każdym razem, gdy przekroczysz liczbę zrobionych 10 tysięcy kroków? Czym tak naprawdę jest ta ,,magiczna” dziesiątka? Kto ją ustalił? Jakie efekty przynosi? I czy faktycznie jest tak istotna?

 

10 000 kroków dziennie – co to znaczy

10 000 kroków to zalecana dzienna dawka ruchu. Wpływa zarówno na naszą sprawność fizyczną, jak i samopoczucie. Chcesz zachować świetny wygląd sylwetki i zdrowie? Nie zapominaj o ruchu! Wspomniane dziesięć tysięcy to około 6  kilometrów…i spalenie około 400-500 kalorii (marszem!). Dla porównania: 500 kcal zawartych jest w jednym pączku. Jeśli oddasz się tej ,,słodkiej przyjemności”, długi spacer pomoże Ci spalić nadmiar kalorii, ale też dotleni mózg i rozrusza kości!

Minimalna codzienna dawka ruchu została ustalona przez WHO – Światową Organizację Zdrowia i wynosi 10 000 dla osoby pracującej fizycznie i 15 000 dla ludzi, którzy pracują umysłowo.

 

10 000 kroków dziennie – zalety

  • Odchudzanie – jeśli planujesz zgubić zbędne kilogramy, do swojej dziennej dawki ruchu, warto dopasować także odpowiednią dietę. Spożywanie zdrowych posiłków o ustalonej wartości kalorycznej, w połączeniu z aktywnością fizyczną sprawi, że Twoja sylwetka będzie w świetnej formie!
  • Zdrowie (układ ruchu) – samo wykonywanie około 5 kilometrów dziennie nie daje widocznych efektów? Błąd! Z pewnością pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie. W obecnych czasach tryb życia jest w dużej mierze siedzący. Jeździmy samochodami, całe dnie spędzamy przed ekranem, robimy zakupy przy pomocy komputera, używamy wind i zamawiamy jedzenie. Z pewnością, nie przynosi to pozytywnych skutków naszym kościom, stawom, mięśniom oraz kręgosłupowi, dlatego warto wykonywać 10 tysięcy kroków i poprawiać w ten sposób swój stan zdrowia.
  • Zdrowie (układ krążenia) – codzienne spacerowanie wspomaga układ sercowo-naczyniowy, chroni przed chorobami, takimi jak, np. nadciśnienie tętnicze, poprawia kondycję i obniża cholesterol.
  • Zdrowie psychiczne – wszechobecny rozwój ma także swoje negatywne skutki: stres, wyczerpanie i zmęczenie, które w przyszłości mogą objawiać się chorobami, takimi jak nerwica, bezsenność, utrata apetytu, czy depresja. Aktywność na świeżym powietrzu: spacery, marsz, nordic walking i jogging, pozytywnie oddziałują na psychikę: dotleniają mózg, zmniejszają poziom stresu, lęków i poczucia niepokoju, ułatwiają zasypianie, a nawet – poprawiają zdolności intelektualne oraz koncentrację. Ruch sprawia, że nasz organizm uwalnia endorfiny, tzw. ,,hormony szczęścia”, wpływające na nasz dobry nastrój, optymizm i pozytywne myślenie.

 

Zarabiaj z YourFitWay chodząc

Jeśli chcesz mierzyć swoją aktywność, zachęcać swoich znajomych do prowadzenia zdrowego trybu życia, zarabiać na sporcie , otrzymywać zniżki do sklepów sportowych i porady ekspertów.

Aplikacja wprowadzi Cię w tryb rywalizacji, co pozwoli na szybszą realizację założonych celów. Podejmij się sprawdzenia, czy 10 000 kroków dziennie to dużo.  Zaproś do pobrania aplikacji do chodzenia i biegania swoich znajomych, rzuć im sportowe wyzwanie. O wiele przyjemniej będzie maszerować, kiedy poczujesz, że Twoje kroki nie idą na marne. Już wkrótce YourFitWay za zrobione kilometry nagrodzi Cię zniżkami do sklepów sportowych, dzięki czemu zaoszczędzisz na swoich zakupach. Jedyna aplikacja, która płaci Ci za Twoje zdrowie i  dobrą zabawę. Firma organizuje dla chodzących konkursy gdzie do wygrania mamy przykładowo sportowe koszulki lub buty.

 

Subskrypcja aplikacji to koszt 10 dolarów. Co tydzień każdy użytkownik dodatkowo może brać udział w rozdzieleniu puli bonusowej $ dla chodzących. Wystarczy aktywnie chodzić a aplikacja wychodzi za darmo.

 

Dołącz do nas i pobierz aplikację YourFitWay!

Pobierz YourFitWay na iPhona

Po pobraniu aplikacji w miejscu Kod promocyjny partnera

wklej  k9LGh9   <=== skopiuj ten kod

 

Po pobraniu aplikacji i rejestracji napisz do mnie dodam Cię do grup wsparcia – kontakt e-mail wojtek.szczygiel@gmail.com

lub znajdź mnie na Facebooku i napisz – FANPAGE – Wojtstyl

 

 

pozdrawiam na Sportowo Wojtek

Please follow and like us: