5 produktów, które przyspieszają odchudzanie

5 produktów, które przyspieszają odchudzanie

odchudzanie

Odchudzanie jest ostatnio bardzo popularne. Zastanawiasz się jakie produkty jeść, by mieć szczuplejszą sylwetkę? Chcesz szybciej schudnąć, ale nie wiesz, jak przyspieszyć odchudzanie? Poznaj 5 produktów, które przyspieszają odchudzanie i czym prędzej wprowadź je do swojej diety.

 

 

Kapsaicyna zawarta w pieprzu kajeńskim poprawia krążenie krwi i stymuluje metabolizm. Po zjedzeniu potrawy doprawionej pieprzem cayenne ilość energii spalonej w celu wyprodukowania ciepła je większa, a tym samym spalamy więcej kalorii. Dodatkowo pieprz cayenne zmniejsza apetyt, więc jesz mniejsze porcje i rzadziej podjadasz.

 

  1. Zielona herbata

 

Picie zielonej herbaty jest bardzo popularne w czasie odchudzania, ale większość osób nie wie, z czego wynika fenomen tego napoju. Otóż zielona herbata zawiera katechiny, czyli substancje, które nie tylko zmniejszają apetyt i przyspieszają metabolizm, ale też hamują odkładanie się tkanki tłuszczowej. Żeby przyspieszyć odchudzanie dzięki tej metodzie, trzeba pić przynajmniej kilka filiżanek dobrej zielonej herbaty dziennie.

 

  1. Owoce cytrusowe

 

Za odchudzające działanie owoców cytrusowych odpowiada zawarta w nich witamina C. Witamina C jest przeciwutleniaczem, który wpływa na wytwarzanie L-karnityny i tym samym wspomaga spalanie tłuszczu. Najlepsze działanie odchudzające spośród wszystkich cytrusów wykazuje grejpfrut, ale warto jeść też cytryny, limonki, mandarynki i pomarańcze.

  1. Ocet jabłkowy

 

Ocet jabłkowy nie wpływa na tempo spalania kalorii, ale hamuje wchłanianie tłuszczu. Warto wspomagać się octem jabłkowym w sytuacjach awaryjnych, czyli wtedy, kiedy zjesz bardzo obfity i tłusty posiłek – np. podczas świąt albo na imprezie okolicznościowej. Musisz jednak zachować umiar, bo nadużywanie octu jabłkowego może doprowadzić do upośledzonego wchłaniania niektórych witamin.

 

  1. Suplementy diety – spalacze tłuszczu

 

Spalacze tłuszczu to specjalne suplementy diety, które mają na celu zintensyfikowanie metabolizmu i tym samym szybsze odchudzanie. Spalacze zawierają naturalne substancje termogeniczne, takie jak np. kofeina czy guarana. Dzięki spalaczom organizm efektywniej wykorzystuje zasoby energetyczne, a w tym procesie szybciej spalasz kalorie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, który z tych suplementów będzie dla Ciebie najlepszy, sprawdź ranking spalaczy tłuszczu.


 

 

Please follow and like us: