Pomysły na prezenty dla aktywnych

Pomysły na prezenty dla aktywnych

Pomysły na prezenty dla aktywnych

Gorączka przedświątecznych zakupów trwa w najlepsze.🎅🎁 W sklepach pełno rzeczy, które mają być idealną opcją na świąteczny podarunek, ale wybrać dobrze wcale nie jest prosto. W dzisiejszym wpisie podpowiem, co można kupić osobie takiej jak ja, czyli komuś, kto kocha sport. Poznaj pomysły na prezenty dla aktywnych.

Zdecydowanie łatwiej obdarować kogoś, kto posiada zainteresowania, hobby lub pasję. Mogłoby się więc wydawać, że wybór prezentu dla sportowca to żaden problem. Wszak producenci akcesoriów czy gadżetów sportowych prześcigają się w dostosowywaniu swoich ofert do potrzeb użytkowników. Często jednak nadmiar możliwości skutecznie utrudnia podjęcie sensownego wyboru. Oto kilka pomysłów i porad, które pozwolą nam się odnaleźć w gąszczu możliwości.

Akcesoria i sprzęt sportowy

To najlepszy pomysł na prezent dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z konkretną dziedziną sportu. W przypadku osób z dużym doświadczeniem lepiej dobrze zastanowić się nad tego rodzaju podarunkiem. Może się bowiem okazać, że grający w klubie piłkarz, czy trenujący od kilku lat lekkoatleta, posiada już znacznie lepsze buty niż te, które dla niego wybierzemy. Aby taki prezent był udany powinniśmy posiadać też odpowiednią wiedzę na temat marek i firm produkujących sprzęt sportowy. Pod żadnym pozorem nie kupujmy podróbek.

 

Gadżety sportowe

To w zasadzie najbezpieczniejsza opcja, która nie wymaga dużej wiedzy na temat konkretnych dyscyplin sportowych. Dla przykładu: kamera sportowa przyda się zarówno rowerzystom, deskorolkowcom i narciarzom. Podobnie jest z profesjonalnymi zegarkami sportowymi, które zadowolą chodziarzy i biegaczy. Ten niewielki gadżet potrafi też liczyć spalane kalorie oraz przebyty dystans, dzięki czemu przyda się tym, dla których sport to droga do zrzucenia zbędnych kilogramów. Można rozważyć też zakup nawigacji GPS przeznaczonej dla amatorów pieszej turystyki. Dzięki niej z całą pewnością nigdy nie zejdą z obranej drogi i będą mogli zapomnieć o noszeniu ze sobą stosu nieporęcznych map.

 

Torba na siłownię i nie tylko

Dobra i pakowna torba sportowa przyda się każdemu. Moim zdaniem jest to bezpieczna opcja, kiedy zupełnie nie wiemy co kupić. Nawet jeśli obdarowywana osoba będzie już miała własną torbę, kolejna nie zaszkodzi. Nie będzie konieczności przepakowywania się na wyjścia, i szybkiego opróżniania zawartości po powrocie z siłowni.

Mata do ćwiczeń, hantle, guma

Prezent wcale nie musi kosztować majątku. Nawet drobny gest i to,  że o kimś pamiętaliśmy z pewnością sprawi radość. Dobrą jakościowo matę, hantle lub gumę możemy kupić już za kilkanaście/ kilkadziesiąt złotych.

 

Bilety na imprezy sportowe

Wielu sportowców to również zapaleni kibice. W takim wypadku prezent w postaci biletu na mecz czy imprezę sportową może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy jednak, że ceny wejściówek mogą osiągać astronomiczne kwoty (zwłaszcza jeśli chodzi o popularne dyscypliny), a możliwość ich zdobycia bywa dość utrudniona.

Książki

Mogłoby się wydawać, że książka dla sportowca to prezent nietrafiony. Nic bardziej mylnego! Współczesna oferta wydawnicza jest bardzo szeroka, a w księgarniach znajdziemy pozycje poświęcone mniej lub bardziej popularnym dyscyplinom sportowym. Ciekawą opcją mogą okazać się biografie lub wywiady-rzeki ze znanymi sportowcami. W tym roku ukazały się biografie m.in. Otylii Jędrzejczak, Kobe Bryanta, Miroslava Klose czy Sebastiana Mili. Warto przejrzeć również ofertę lokalnych klubów sportowych, które często wydają interesujące pozycje poświęcone swojej historii. Niekiedy są to wydawnictwa niskonakładowe osiągające później status “białych kruków”. Warto jednak upewnić się komu kibicuje nasz sportowiec, aby uniknąć przykrych nieporozumień (np. kibica Lecha Poznań z całą pewnością nie ucieszy książka poświęcona warszawskiej Legii).

Sport, jak wszystkie dziedziny ludzkiej aktywności, podlega nieustannej komercjalizacji. Ma ona również dobre strony – szeroka oferta gadżetów dla sportowców czy kibiców sprawia, że będziemy mieli w czym wybierać. Niezależnie od tego czy na nasz zakup chcemy przeznaczyć kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych, to przedświąteczny łowy na prezent dla sportowca powinny zakończyć się pełnym sukcesem!


Zapraszam do zakładki —->  polecane produkty
Znajdziesz tutaj rabaty, które pozwolą Ci kupić taniej prezent. 

 

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało