Plany treningowe online – treningi w domu.

Plany treningowe online – treningi w domu.

trening w domu

Treningi w domu są nie tylko możliwe, ale też bardzo skuteczne. Wcale nie musisz kupować karnetu na siłownię czy drogiego sprzętu, żeby efektywnie ćwiczyć i osiągać efekty. Możesz zaopatrzyć się w plany treningowe online i dobrze wykorzystać czas spędzony w domu, a w rezultacie cieszyć się też ładniejszą sylwetką.

 

Treningi w domu – co możesz ćwiczyć?

 

Trening w warunkach domowych może przybierać różne formy. Każdy ma własny sposób i jednocześnie indywidualne upodobania, ale zawsze chodzi o to, by stosować rozwiązania skuteczne. Wśród pomysłów, które mogą Ci przyjść do głowy, z pewnością znajdą się mniej lub bardziej znane formy aktywności. W większości przypadków ćwiczący wybierają:

 • jazdę na rowerku treningowym;
 • trening na orbitreku;
 • fitness z płytą trenera/trenerki;
 • ćwiczenia z taśmami TRX lub gumami oporowymi;
 • jogę;
 • ćwiczenia z hantlami lub kettlebells;
 • skakanie na skakance.

Każda z tych forma aktywności wpływa pozytywnie zarówno na ciało, jak i na samopoczucie. Niestety tylko w nielicznych przypadkach jesteśmy w stanie samodzielnie ułożyć sobie skuteczne treningi w domu i dopasować rodzaj ćwiczeń do potrzeb, gdyż te potrzeby mogą być bardzo różne. Jedni chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów, inni wyrzeźbić ciało, a jeszcze inni pozbyć się nadmiaru tłuszczu tylko z newralgicznych miejsc, np. ud lub brzucha. W celu osiągnięcia takich konkretnych rezultatów najlepiej stosować indywidualne plany treningowe – online lub stworzone po bezpośredniej konsultacji z trenerem. W zdecydowanej większości przypadków wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego planu uwzględniającego różne rodzaje ćwiczeń.

 

Indywidualny plan dietetyczny przez internet

 

Indywidualne plany treningowe mają tę przewagę nad ogólnymi planami i wykonywaniem przypadkowych lub ulubionych ćwiczeń, że są skrupulatnie dobrane do Twojego problemu oraz przygotowane przez trenerów i fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem. Przed zamówieniem planu treningowego musisz wypełnić specjalną ankietę zdrowotną uwzględniającą swoje cele, wymiary ciała, wagę oraz preferowane formy aktywności fizycznej. Cały plan treningów powstanie na bazie Twojego osobistego profilu, co pozwoli uzyskać wysoki stopień dopasowania i później też szybsze efekty.

 

 • Ćwiczenia będą przede wszystkim bezpieczne, gdyż uwzględnią Twoje ewentualne problemy zdrowotne oraz cel – odchudzanie, zwiększanie siły, budowanie masy mięśniowej lub rzeźbienie sylwetki.
 • Indywidualny plan treningowy do użytku domowego nie wymaga dysponowania żadnym sprzętem – możesz z nim ćwiczyć wyłącznie z zastosowaniem tego, co masz w domu.
 • Dzięki odpowiednio dostosowanym treningom możesz osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty bez konieczności wychodzenia z domu i bez niepotrzebnej straty czasu na dojazdy czy oczekiwanie na dostępność wybranych maszyn na siłowni.
 • Profesjonalny plan treningów online zawiera też szczegółowe instrukcje wraz z opisami i prezentacjami technik poprawnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń, więc łatwiej będzie Ci się z nim wdrożyć w cały proces swojej zmiany.

 

Indywidualny plan treningowy może być wzbogacony również o dietę skomponowaną ściśle według Twoich potrzeb i preferencji. Skorzystanie z takiego kompleksowego planu znacząco zwiększy szansę uzyskania spodziewanego efektu, bo jak wiadomo, odpowiednia dieta to aż 70% sukcesu. W diecie dopasowanej do planu treningowego znajdziesz wyłącznie zdrowe i smaczne potrawy z produktów, które lubisz. Samodzielnie ustalisz, ile czasu możesz poświecić na przygotowanie posiłków, określisz ulubione składniki i uwzględnisz swój budżet, a nawet posiadane sprzęty kuchenne.

 

 

Please follow and like us: