Pielęgnacja samochodu – jak zadbać o swoje auto na wiosnę?

Pielęgnacja samochodu – jak zadbać o swoje auto na wiosnę?

Pielęgnacja samochodu

Każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, jak istotne jest dbanie o jego stan techniczny oraz wygląd. Dla wielu kierowców praca w garażu przy swoim samochodzie, sprzątanie oraz jego pielęgnacja to prawdziwa przyjemność. Niezależnie od tego, czy samochód traktujemy jedynie jako środek transportu, czy może jako coś osobistego, czym musimy się szczególnie opiekować, warto wiedzieć, jak zadbać o samochód na wiosnę.

 

Wiosenna pielęgnacja samochodu

Umycie i zabezpieczenie lakieru, usunięcie soli z podwozia, wyczyszczenie i odplamianie tapicerki oraz deski rozdzielczej. Wymiana kół to tylko kilka z wielu istotnych czynności, które zajmują zazwyczaj, co najmniej kilka godzin. Przygotowanie samochodu do wiosny warto zaplanować na wolną sobotę lub inny dzień tygodnia, kiedy będziemy mieć swobodny czas i w miarę dobrą pogodę za oknem, aby móc większość czynności pielęgnacyjnych wykonać za jednym razem. Jeżeli chodzi o przygotowanie do pielęgnacji samochodu, warto kupić kilka preparatów do auta, które można znaleźć w hipermarkecie, poza tym trzeba zaopatrzyć się w zmywacz lakierniczy oraz benzynę ekstrakcyjną, czyli bardzo dobre odplamiacze do tkanin.

 

Jak pielęgnujemy swój samochód przed wiosną?

Przygotowania samochodu do wiosny warto rozpocząć od pojechania na myjnię bezdotykową. Nie powinniśmy się jednak ograniczać do umycia samochodu, ale również spłukać sól z podwozia. Umyjmy również podwozie i nadkola. Do umycia karoserii warto użyć gąbki i wody z wiaderka oraz szamponu, nawet wtedy, kiedy mamy do dyspozycji myjkę ciśnieniową. Myjkę ciśnieniową powinniśmy użyć do spłukania karoserii przed oraz po myciu szamponem i gąbką. Osobno warto zająć się szybami. Na zewnątrz stosujemy płyn do szyb oraz specjalny preparat do bocznych szyb. Do środka odpowiedni będzie środek antyroszeniowy. Kokpit odświeżamy w trzech krokach.

Pierwszym z nich jest dokładne odkurzanie tapicerki. Następnie dokładnie czyścimy wszystkie szparki i zakamarki np. za pomocą jednorazowych chusteczek do kokpitu. Na końcu dodajemy do tego odpowiedni preparat do plastiku. Warto również pamiętać, że tapicerka może zostać utrzymana w dobrym stanie, jedynie jeżeli będziemy ją regularnie konserwować. W sklepach są dostępne środki czyszczące i preparaty konserwujące skórę, a także produkty uniwersalne, dlatego możemy dbać o wszystkie rodzaje tapicerki.

 

Pielęgnacja samochodu na wiosnę – koła i kontrola stanu technicznego

Początek wiosny to okres, w którym poza pielęgnacją, musimy zadbać również o sprawdzenie stanu technicznego oraz zmianę kół na letnie. Przed założeniem letnich kół musimy zacząć od dokładnego umycia. Później musimy je nawoskować pastą do felg lub ewentualnie środkiem do konserwacji lakieru. Pomoże to zapobiec osadzaniu się brudu i pyłu z hamulców na kołach oraz ułatwi ich czyszczenie. Alufelgi należy oczyścić nie tylko z zewnątrz, lecz także od wewnętrznej strony. Dzięki temu będą się lepiej prezentować oraz będziemy mogli się nimi cieszyć przez dłuższy okres.

 

Auto na abonament

Jeśli marzy Ci się nowe auto, a nie posiadasz na niego w tym momencie gotówki, możesz skorzystać z możliwości posiadania auta na abonament. W autofinansowanie.pl  kupisz samochód w doskonałej cenie, a odbierzesz go u autoryzowanego dealera. Możesz kupić po prostu za gotówkę, a jeśli potrzebujesz, wsparcia to dopasują do Twoich potrzeb optymalne rozwiązania – najem, leasing lub pożyczka na firmę, lub dla osoby prywatnej. Wejdź na stronę i sam się przekonaj, jakie to proste :).

 

 

Zobacz także nasze pozostałe motoryzacyjne artykuły:

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało