Neffos X9 test – sprawdź czy warto kupić ?

Neffos X9 test – sprawdź czy warto kupić ?

neffos x9

Moda na nowe telefony chyba prędko nie ulegnie zmianom. Na rynek wychodzą coraz to nowsze modele. Producenci prześcigają się w systemach operacyjnych, aplikacjach, pojemności pamięci i w końcu w tym, co równie ważne, czyli w wizualnym aspekcie. A czy słyszeliście może o nowym modelu TP-LINK Neffos X9? Miałem okazje testować go przez ostatni miesiąc. I powiem Wam szczerze, jestem pozytywnie zaskoczony. Model, który miałem w swoim posiadaniu miał 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej i wyświetlacz 5’99.

 

Neffos X9 w roli nawigacji

 

W tym czasie niejednokrotnie towarzyszył mi na treningach, głównie do sprawdzenia aplikacji treningowych, bez których teraz większość z nas nie zaczyna przygody ze sportem. W przypadku Neffos X9 ogromną zaletą jest duży wyświetlacz, który niesamowicie ułatwiał zadanie, bowiem czytelność ćwiczeń jest niezmiernie ważna. Z racji, że ogromnie interesuję się sportem i często przeglądam strony z treningami i zdrową żywnością, obszerność wyświetlanych stron jest dla mnie dość istotna. Lubię, dokładnie widzieć co czytam. Zresztą, większość z nas jest wzrokowcami.  Zdradzę Wam również, że Neffos X9 świetnie sprawdził się jako nawigacja samochodowa. Miałem okazję precyzyjnie ją sprawdzić, ponieważ wybrałem się na weekend w góry. Podczas wycieczek biegowych i w trakcie spacerów po Skalnym Mieście sprawdził się jak zawodowiec.

neffos

 

Android 8.1

 

Parametry telefonu jak na cenę 699 zł są stosunkowo dobre. Systemem operacyjnym jest Android 8.1, a więc jedna z lepszych wersji tego systemu. Bateria o pojemności 3060 mAh wystarcza na 1-1,5 dnia. Kompaktowa obudowa i wyprofilowane krawędzie sprawiają, że Neffos X9 bez problemu mieści się w jednej dłoni. Mimo stosunkowo niskiej rozdzielczości, smartfon zyskuje w kategorii reprodukcji barw. Kolory są naprawdę dobrze nasycone jak na telefon z tej półki cenowej. Neffos X9 posiada również standardowe gniazdo słuchawkowe oraz głośnik z dostatecznie dobrą jakością. Śmiało mogą korzystać z niego osoby spędzające wolny czas na graniu w gry czy odtwarzaniu filmu lub muzyki z YouTube.

 

Skaner odcisków i podwójna kamera

 

A teraz przejdźmy do szybkiego podsumowania możliwości X9. Skaner odcisków który, działa  naprawdę szybko i sprawnie. Przydaje się naprawdę w wielu codziennych sytuacjach. Neffos X9 również oferuje popularne odblokowywanie przy pomocy skanowania najważniejszych punktów twarzy. Z tej funkcji nie miałem okazji korzystać zbyt wiele, ale działa poprawnie. Neffos X9 wyposażono w podwójną kamerkę główną, 13 Mpx z optyką f/2.0 oraz pomocniczą 5 Mpx. Jakość zdjęć wykonanych w bezchmurny dzień jest dobra jak na tę półkę cenową. Producent wzbogacił smartfona o własną nakładkę NFUI 8.0, która dodaje zmienioną szatę graficzną oraz szereg nowych funkcji. Zatem, jeśli ktoś z Was szuka stosunkowo niedrogiego smartfona z całkiem dobrym wykonaniem wizualnym i technicznym to Neffos X9 jest udaną produkcją i z pewnością sprawdzi się w użytkowaniu.

 

Please follow and like us: