Najpiękniejsze polskie trasy biegowe

Najpiękniejsze polskie trasy biegowe

Najpiękniejsze polskie trasy biegowe

Miłośników biegania przybywa. Zainteresowani aktywnym trybem życia biegacze chętnie poszukują ciekawych tras do biegania, które oprócz dobrych warunków rekreacyjnych oferują także piękne widoki podczas uprawiania sportu. Na terenie naszego kraju znajdziemy wiele miejsc zapewniających dbanie o formę na łonie natury. Najpiękniejsze polskie trasy biegowe – poznaj top 7 moich propozycji.

Krakowskie Błonia

Znane wszystkim dobrze Błonia w Krakowie to olbrzymia łąka mające status parku miejskiego z mnóstwem alejek. To jedno z najlepszych i najpiękniejszych miejsc do biegania, nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce. Podczas przemierzania trasy możemy obserwować krakowskie atrakcje turystyczne, m.in. Kościół Mariacki oraz Kopiec Kościuszki, a także kamienie postawione na pamiątkę papieża Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego. Trasa biegowa liczy 3600 m.

Błonia Kraków

Trasa do biegania – Błonia Kraków

Mały Staw (Karpacz)

Karkonosze, a szczególnie gmina Karpacz, oferują turystom z całej Polski ciekawe miejsce, nie tylko do zwiedzania, ale również do joggingu. Trasa biegnie wokół Małego Stawu i mierzy 2300 m. Mały Staw jest nazwą jeziora polodowcowego w Sudetach w pobliżu zabytkowego miasta Karpacz. Z miejsca będą zadowoleni zarówno początkujący jak i zaawansowani biegacze.

 

Rezerwat przyrody Góra Zborów (Podlesice)

Góra Zborów znajdująca się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, we wsi Podlesice. To urokliwy rezerwat przyrody, gdzie miłośnicy biegania, nawet ci początkujący, znajdą coś dla siebie. Trasa posiada szlaki – czarny i zielony. Zaczyna się na parkingu Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury i wynosi 2500 m. Podczas biegania możemy podziwiać zapierające dech w piersiach wapienne wzniesienia oraz samą Górę Zborów.

Trasa do biegania - Jura Krakowsko- Częstochowska

Trasa do biegania – Jura Krakowsko- Częstochowska

Szlak Trzech Wieży (Żary)

Zielony Las w Żarach oferuje nam interesującą trasę biegową, pełną nieregularnej i zróżnicowanej powierzchni, przypominającej górskie tereny. Długość trasy wynosi 5500 m. Leśny klimat oraz strome zbocza sprzyjają długiemu, intensywnemu wysiłkowi fizycznemu, szczególnie dla zaawansowanych biegaczy. Nazwa Szlaku nawiązuje do znajdującego się w Żarach zabytkowych trzech wież z XIX i XX wieku.

 

Szlak Porwanego Księcia (Koszalin)

Szlak w Koszalinie charakteryzuje się zróżnicowanym terenem – od płaskich ścieżek aż po strome zbocza. Na wzgórzu Krzyżance znajduje się wieża widokowa, która przyciąga turystów oraz zmęczonych biegaczy. Trasa gwarantuje widoki takie jak masyw górski i malownicze stawy. Na leśnym skrzyżowaniu długość trasy osiąga 10 000 m.

 

Trasa Solina-Polańczyk

Nazwa trasy pochodzi od dwóch miejscowości znajdujących się blisko Jeziora Solińskiego. Solina oraz Polańczyk znajdują się w województwie podkarpackim. Trasa biegowa położona jest wzdłuż jeziora oferuje turystom piękne widoki Bieszczad oraz orzeźwiający, górski klimat. Długość trasy wynosi aż 9000 m.

Trasa do biegania - Solina Polańczyk

Trasa do biegania – Solina Polańczyk

 

Szlak Trzech Jezior (Poznań)

Poznań ma do zaoferowania trasę biegową pomiędzy stawami. Biegną tamtędy mosty oaz urokliwe alejki zmierzające w stronę malowniczego jeziora Rusałka. Nie zabraknie również leśnych klimatów w postaci trasy pieszo-rowerowej. Długość trasy wynosi 8000 m, a kończy się przy Jeziorze Śnieżynek.

 

W Polsce mamy do wyboru wiele ciekawych tras biegowych. Każda z nich sprawdzi się w zależności od naszego poziomu zaawansowania oraz indywidualnych preferencji. Jedno jest pewne – jeśli chodzi o polskie miejsca do biegania, możemy mieć liczne powody do dumy.

Please follow and like us: