Najlepsze białko – jak wybrać i czym się kierować?

Najlepsze białko – jak wybrać i czym się kierować?

Najlepsze białko

Sportowcy, jak i także osoby, które są zainteresowane zdrowym trybem życia czy też poprawą swojej sylwetki, powinny swoją dietę wzbogacić o białko, aby móc osiągnąć wszelkie oczekiwane rezultaty. Zależnie od tego, czy chcemy schudnąć, czy też zwiększy masę mięśniową – znajdziemy na rynku odpowiednie biało skoncentrowane, które pomoże nam w osiągnięciu treningowego sukcesu.

 

Charakterystyka odżywek białkowych

Odżywki białkowe składają się z glutaminy, aminokwasów EAA oraz BCAA, jak i także minerałów i witamin. Odżywki białkowe sprawiają, że organizm się staje dużo bardziej wydajny oraz regeneruje się nieco szybciej po bardzo trudnym treningu. Wysokobiałkowa dieta zatrzymuje wszelkie kataboliczne procesy oraz do tego wzmacnia anabolizm. Jeśli jesteś zawziętym sportowcem czy też kulturystą, to powinieneś spożywać wszelkie produkty, które są bogate w białko, a do tego białkowe suplementy w odstępach równych czasu przez całą dobę.

 

Białko na zrobienie masy

Jeśli chcemy zwiększyć masę mięśniową, to poza fizycznym treningiem, będzie niezbędna wysokobiałkowa dieta. Powinna to być dieta zbilansowana w odpowiednią ilość tłuszczy oraz węglowodanów. Musimy pamiętać także o tym, że mięśnie się budują z kalorycznej nadwyżki. Niestety same ćwiczenia bez diety zoptymalizowanej na niewiele się zdadzą. Zapamiętajmy sobie, że na sukces składa się w siedemdziesięciu procentach dieta, a jedynie w trzydziestu procentach aktywność fizyczna.

Jeśli marzymy o tak zwanym „six packu”, to koniecznie zaopatrzmy się w białkowe odżywki na masę. Osoba, która ćwiczy intensywnie, powinna dostarczać codziennie organizmowi swojemu około 1,8 do 2 gram białka na każdy kilogram masy ciała. Aby móc utrzymać oraz także wzmocnić masę mięśniową, to musimy stosować się właśnie do tej zasady.

 

Białko na redukcję

Proces redukowania tkanki tłuszczowej wprowadzony bezpośrednio po budowie mięśniowej masy polega na ograniczeniu kalorii spożywanych, tak aby nasz organizm pobierać zaczął energię z tłuszczu zgromadzonego. Niestety przy okazji pozbyć się można także wypracowanych ciężko mięśni. W takiej właśnie sytuacji przychodzi na ratunek specjalne białko na redukcję. Białkowe suplementy, które nam pomagają walczyć z katabolizmem to takie, które mogą się pochwalić bardzo wysoką wartością biologiczną oraz także aminogram. Są także wzbogacone w rozgałęzione aminokwasy. Dostarczają one podczas treningów siły. Białko to szybko się wchłania i zapobiega spadkowi nagłemu białka zaraz po treningu.

 

Białko na odchudzanie

Prawidłowe spalanie tłuszczu odbywać się powinno poprzez bilans ujemny energetyczny. Dostarczanie niższej odpowiednio porcji kalorii do organizmu skutkuje niczym innym jak tym, że zaczyna on spalać swoje własne zapasy tłuszczu. Bardzo podobnie jak przy redukcji, chcąc jednak zachować wypracowane mięśnie oraz się pozbyć wyłącznie tłuszczowej tkanki, korzystać można także z odżywek. Białko właśnie na odchudzanie w postaci proszków smakowych będzie naprawdę świetną alternatywą do posiłków tradycyjnych. Na śniadanie możemy spożyć koktajl przygotowany z mleka migdałowego, truskawek, banana oraz proteinowe porcji o waniliowym smaku.

Please follow and like us: