Leasing samochodu – nowy, czy używany?

Leasing samochodu – nowy, czy używany?

Leasing samochodu

Obecnie samochód zmienimy co kilka lat. Wymiany dokonujemy z różnych powodów. Czasem zależy nam na nowszym modelu auta, a  nieraz stare po prostu odmawia posłuszeństwa. Częstą przesłanką jest także powiększająca się rodzina i konieczność posiadania większego samochodu. Pierwsze pytanie, które wówczas sobie zadajemy dotyczy tego, czy wybierzemy auto nowe, czy używane? W obecnych czasach, gdy coraz bardziej popularny staje się leasing, zastanawiamy się również nad skorzystaniem z tego rozwiązania.

Jaki samochód wybrać? Nowy, a może używany?

Podstawową zaletą samochodu fabrycznie nowego jest oczywiście to, że nigdy nie był używany. Ma brak historii, chroni go gwarancja oraz ma zerowy przebieg. Natomiast zaletą podstawową używanego samochodu jest jego cena. Samochód trzyletni jest o połowę tańszy od nowego odpowiednika. Pamiętajmy jednak, że nie warto patrzyć jedynie na cenę. Wybierając samochód nowy otrzymamy pojazd o lepszej niezawodności. Jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki na zakup, warto zastanowić się nad leasingiem. To rozwiązanie jest szczególnie opłacalne dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. W  autofinansowanie.pl  z leasingu na start możesz zacząć korzystać już od pierwszego dnia założenia działalności. Dodatkowo wpłaty własne są naprawdę niskie. Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?

 

Leasing samochodu – co powinieneś wiedzieć?

Leasing samochodu to umowa łącząca elementy dzierżawy samochodu i kredytu. W ramach leasingu klient (leasingobiorca) może korzystać z samochodu leasingodawcy na warunkach określonych w umowie leasingowej. W czasie leasingu przedmiot umowy (w tym przypadku samochód), nie staje się własnością leasingobiorcy, a jedynie jest mu udostępniany na jakiś czas w ramach konkretnej opłaty. Comiesięczna rata leasingowa jest skalkulowana w taki sposób, by leasing był opłacalny dla firmy. Ponadto po zakończeniu okresu leasingu przedsiębiorca ma możliwość wykupienia samochodu po cenie niższej niż rynkowa. Opcja jest dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz nowego samochodu o określonych parametrach i jednocześnie planujesz dalsze użytkowanie tego auta po zakończeniu okresu leasingu.

Nie mamy co ukrywać, że leasing nowego samochodu jest o wiele szybszy, łatwiejszy oraz na pewno nieco tańszy niż kupno samochodu. Decydując się na nowy samochód w leasingu może i opłata miesięczna będzie nieco wyższa, niżeli w przypadku auta używanego, ale zyskasz samochód dobrej klasy. Pamiętaj także, że większość firm leasingowych daje możliwość po pewnym czasie wykupu auta na własność.

Z kolei przy leasingu używanego samochodu jest kilka dodatkowych ograniczeń, o których musimy pamiętać. Przede wszystkim leasingodawcy w większości stosują zasadę, że sam wiek pojazdu oraz okres leasingu łącznie nie może przekroczyć ośmiu lat (są jednak od tego wyjątki). Zatem odpada możliwość skorzystania z bardzo długiego okresu leasingu przy samochodach starszych. Najlepiej także, aby sprzedającym był komis czy też firma, która wystawia fakturę VAT, co zawęża mocno ofertę pojazdów na wtórnym runku. Chociaż na przykład auta poleasingowe są zawsze sprzedawane z VAT-em 23%.

 

Rozwiązania na każdą kieszeń

Jak już zostało wspomniane, samochód używany przede wszystkim jest o wiele tańszy. W związku z tym możemy liczyć na znacznie mniejszą ratę leasingu miesięczną. Porównajmy sobie wysokość raty za nowy samochód oraz za samochód trzyletni przy identycznych parametrach leasingu. Chcąc uzyskać za samochód nowy ratę leasingu na tak niskim poziomie, jak ma to miejsce przy samochodzie używanym, jedynym wyjściem jest przedłużenie okresu finansowania. To, czy taka decyzja będzie dla nas opłacalna najlepiej skonsultować ze specjalistami.

Leasing używanego samochodu możemy rozważać jeśli nie zależy nam na późniejszym wykupieniu auta, w tym drugim przypadku nie jest to opłacalne.

Finansujemy samochody od 20 lat.  Działamy na terenie całego kraju.

 Szukasz auta dla siebie lub do firmy chcesz je sfinansować napisz lub zadzwoń i zapytaj :

☎+48 607 943 641

📧 napisz do nas 📧

Dlaczego nie warto zwlekać z kontaktem ? Dzisiaj do 23.59 mamy ofertę promocyjną dla fanów Bloga !

 

Please follow and like us: