Konto bankowe z głową

Konto bankowe z głową

konto bankowe z głową

Konto bankowe z głową – ranking. Hej, dzisiaj na moim blogu artykuł oscylujący nieco w innej tematyce niż stricte sportowa. Zależy mi na tym, aby moja strona miała charakter poradnikowy i dostarczała Wam wskazówek na temat codziennego życia. Stąd często opisuję we wpisach sytuacje, które mnie spotkały, problemy, które napotkałem na swojej drodze, tak abyście mieli lżej i mogli skorzystać z mojego doświadczenia. Dobre, profesjonalne konto bankowe to to, co ostatnio zajmuje moje myśli. Naszukałem się sporo, rozmawiałem przy tym ze znajomymi z branży, którzy poradzili, na co zwrócić uwagę. Zastanawiałem się głównie nad tym, czy zdecydować się na konto firmowe i jakie wybrać. Poniżej zebrane w całość rady, dotyczące wybory konta.

Konto Nr 1 w rankingu to Konto Direct z Moim INGsprawdź –

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta<-

 

Szukamy najlepszego konta

Obecnie rynek bankowy wypełniony jest atrakcyjnymi ofertami rachunków bieżących zarówno dla klientów indywidualnych, jak i klientów firmowych. Co rusz możemy być świadkami zachęcających reklam banków, które oferują konto za 0 złotych bez żadnych dodatkowych wymogów. Decydując się na założenie konta osobistego lub firmowego, warto jednak sięgnąć głębiej do Tabeli Opłat i Prowizji. Upewnij się, że Twoje faktycznie jest zupełnie darmowe. Reklama, jak to reklama skupia się na zaletach, niejednokrotnie omijając wady konta osobistego. Poniżej postaram się wymienić najpopularniejsze opłaty, jakimi może obarczyć nas bank podczas standardowego korzystania z rachunku osobistego.

Konto Nr 2 w rankingu to  Konto 360º Banku Millennium sprawdź

 

Opłata za prowadzenie konta

Opłata za prowadzenie konta to najpowszechniejsza opłata, która dotyczy klientów korzystających zarówno z rachunku osobistego, jak i firmowego. Jest to swoistego rodzaju cena za to, że możemy dane konto użytkować. Ze względu na fakt, iż jest to najbardziej znana opłata, banki często sięgają po zabieg warunkowego prowadzenia konta za darmo. Na czym polega taki zabieg? Bank w umowie zakłada, że klient standardowo powinien uiszczać opłatę za prowadzenie konta.

Opłaty można uniknąć spełniając konkretne warunki, które eliminują tę prowizję w danym miesiącu. W zależności od banku warunki mogą być różne. Niektóre banki stosują warunek regularnego wpływu na konto. Inne wymagają od nas zrobienia transakcji na daną kwotę, jeszcze inne banki oferują darmowe konto klientom do pewnego roku życia. Oczywiście na rynku dostępne są oferty konta, w którym bezwarunkowo prowadzenie jest darmowe. W celu upewnienia się, że konto, które chcemy założyć nie posiada takich opłat, warto sprawdzić ranking kont dla osób fizycznych na dole strony.

Konto Nr 3 to  Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas w promocji “Wracamy do nauki” sprawdź

Opłata za kartę do konta

Kolejną bardzo popularną opłatą, jaką nakładają na nas banki jest opłata za korzystanie z karty do konta, czyli karty debetowej. Nie są to wysokie opłaty, nie powinny one przekroczyć wartości 10 złotych miesięcznie, jednak w skali roku sumaryczna prowizja może urosnąć do zauważalnego rozmiaru. Tak jak w przypadku opłaty za konto, opłata za kartę może być również usunięta w zależności od oferty danego banku. Częstym zabiegiem jest wprowadzenie warunku wykonania transakcji bezgotówkowych na daną kwotę, która pozwoli nam uniknąć opłaty za kartę.

 

Opłata za wypłaty w obcych bankomatach lub wypłaty w oddziale

Ostatnią, bardzo popularną opłatą, która nie jest uwzględniana w reklamach, jest opłata za wypłatę pieniędzy z bankomatu, który nie należy do naszego banku. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy mieszkamy w małej miejscowości. Wówczas zwykle mamy pod ręką zaledwie jeden lub dwa bankomaty. Warto więc przed założeniem konta, szczególnie firmowego, sprawdzić, czy bank oferuje darmowe wypłaty z obcych bankomatów. Jeśli nie, to dowiedz się jaka kwota prowizji zostanie odprowadzona za każdorazową wypłatę.

Z wypłatami w obcych bankomatach naturalnie wiąże się jeszcze prowizja za wypłatę w oddziale. Banki coraz częściej stawiają na digitalizację swoich usług, dlatego często wybierając pieniądze w banku, będziemy narażeni na prowizję. By uniknąć takich przykrych niespodzianek podczas korzystania z konta firmowego, warto zapoznać się z rankingiem najatrakcyjniejszych ofert kont firmowych dostępnym poniżej

Ranking kont osobistych

Konto Nr 1 w rankingu to Konto Direct z Moim ING – sprawdź

Konto 360º Banku Millennium sprawdź

Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas w promocji “Wracamy do nauki” sprawdź

Ranking kont Firmowych

Alior Bank – konto dla firm sprawdź

Konto Przekorzystne Biznes sprawdź

Konto Firmowe Godne Polecenia sprawdź 

 

Please follow and like us: