Kolagen do picia- zanim po niego sięgniesz

Kolagen do picia- zanim po niego sięgniesz

kolagen do picia

Kolagen do picia i dlaczego warto się nim zainteresować. Już od dawna bardzo dużym zainteresowaniem w branży kosmetycznej cieszy się kolagen, który jak poświadczają badania ma dobry wpływ na stan skóry i zmniejsza zarówno pojawiające się z upływem wieku zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne , które są efektem częstego grymasu twarzy. Jednak zanim zaczniemy stosować preparat z kolagenem warto wiedzieć czym jest oraz poznać jego działanie. Kolagen zgodnie z naukową nazwą jest białkiem wchodzącym w skład tkanek organizmu. Charakteryzuje się pierwszej kolejności dużą rozciągliwością i stanowi przede wszystkim główny budulec ścięgien.

 

To waśnie kolagen znajdujący się także w skórze jest odpowiedzialny za jej elastyczność więc jego ubytek jest powodem powstawania zmarszczek. Ze względu na swoje własności znajduje ogromne zastosowanie w kosmetologii. Stanowi nie tylko cenny składnik kremów bądź balsamów ale ponadto w aktywnej wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do powiększania objętości ust.

Rynek kosmetyczny i kolagen

 

Na rynku kosmetycznym największe rezultaty w poprawie stanu skóry zapewnia kolagen aktywny. Jego wyjątkowo skuteczne własności potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne i zdaniem fachowców w branży jest jednym z najlepszych na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w ofercie preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada niezwykle zbliżoną do kolagenu ludzkiego budowę dlatego właśnie bardzo dobrze wchłaniany jest przez organizm gwarantując szybkie efekty po rozpoczęciu kuracji.

 

Kolagen do picia

 

Aktywny kolagen dostępny jest w różnych postaciach. Olbrzymim zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kolagen do picia. Płynna postać preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym natychmiast jest przyswajalna i w zaledwie dwanaście godzin od zażycia uzupełnia ubytki w tkance skórnej. Płyn kolagenowy jest bezsmakowy i dodaje się go do wody czy soków jak również koktajli na bazie owoców. Dla zwiększenia skuteczności kuracji kolagenowej można go przyjmować razem z innymi płynnymi preparatami o zwiększonej zawartości witaminy C.

 

Kolagen w kapsułkach

 

Alternatywę dla płynnego kolagenu stanowi kolagen w kapsułkach. Podobnie jak w płynie kolagenowym w składzie kapsułek znajduje się aktywne białko pochodzenia rybiego o zbliżonej budowie do kolagenu ludzkiego. Kolagen w kapsułkach prawie w stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości wykorzystywany jest przez organizm do budowy nowych komórek. Preparat wchłaniany jest w jelicie i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

 

Kolagen a kondycja skóry

 

Aktywne białko rybie oferowane jest także na rynku pod postacią lekkiej konsystencji balsamów i kremów. Kolagen do ciała ma za zadanie poprawić kondycję całej skóry i zalecany jest do jej regularnej pielęgnacji. W czasie kuracji z wykorzystaniem preparatu w postaci balsamu czy kremu absorbowany przez skórę kolagen uzupełnia ubytki co w efekcie sprawia, że staje się bardziej gładka i bardziej sprężysta. Bez wglądu na postać preparatu , który zawiera aktywny kolagen w postaci białka rybiego jego skuteczność jest bardzo zbliżona dlatego formę kuracji można dopasować tylko do własnych potrzeb i oczekiwań każdego.

5 rad gdzie kupić suplementy diety i nie dać się oszukać

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało