Koktajle, które przyśpieszą Twój metabolizm

Koktajle, które przyśpieszą Twój metabolizm

Wiele osób poszukuje skutecznego sposobu na to, aby podkręcić swój metabolizm. Teoretycznie nie jest to tak trudne, ponieważ wiele rzeczy może nam w tym pomóc. Jednak ogromną rolę odgrywa tutaj również czas. Nie każdy z nas może przesadnie zagłębiać się w kwestie związane z metabolizmem, ponieważ ma na swojej głowie wykonywanie codziennych obowiązków domowych, opiekę nad dziećmi czy też pracę zawodową. Dla takich osób dobrym i skutecznym rozwiązaniem może okazać się spożywanie koktajli, które mogą naprawdę pozytywnie wpłynąć na nasz metabolizm.

Dlaczego koktajle pomagają przyspieszać metabolizm?

Koktajle przygotowuje się naprawdę bardzo szybko. Są one czasem na tyle pełnowartościowe, że mogą zastąpić nam nawet śniadanie czy też wystąpić w naszym jadłospisie w formie jakiejś przekąski. Pomagają one także spożywać posiłki regularnie, nawet jeśli mamy ograniczony zasób czasu. Znajduje się w nich sporo wody, dlatego przy okazji nawadniają również organizm i wpływają pozytywnie na procesy przemiany materii. Co jednak powinno się dodawać do koktajli, aby przede wszystkim przyspieszały one metabolizm?

Przede wszystkim warto skupić się na tym, aby w takim koktajlu znalazł się błonnik. Ma on bardzo pozytywny wpływ na proces przemiany materii i przyspiesza trawienie. Poza tym wpływa on stymulująco na ruchy perystaltyczne, dzięki czemu resztki pokarmów oraz szkodliwych substancji są szybciej usuwane z organizmu. Gdzie można znaleźć największe ilości błonnika? Bardzo dużo jest go w otrębach pszennych, które oczywiście można dodać do koktajlu. Prócz tego można znaleźć go także w migdałach, ziarnach słonecznika, rodzynkach czy też suszonych morelach. Są to produkty łatwo dostępne na rynku.

 

Jakie przyprawy mają wpływ na przyspieszenie metabolizmu?

Do koktajli warto także dodawać różnego rodzaju aromatyczne przyprawy, mające właściwości podkręcające metabolizm. Na jakich najlepiej się skupić? Przede wszystkim na imbirze, czarnym pieprzu, kurkumie czy też cynamonie. Bardzo dobrze komponują się one z koktajlami, a w połączeniu są w stanie pomóc nam uzyskać jeszcze lepsze efekty. Gdy połączymy kurkumę z czarnym pieprzem, wówczas mamy do czynienia ze znacznie większą dostępnością kurkuminy. Ma ona natomiast działanie przeciwzapalne oraz przeciwutleniające, co ma korzystny wpływ na organizm.

 

Przepisy na koktajle przyspieszające metabolizm

Jest oczywiście wiele różnorodnych przepisów na tego typu koktajle i w gruncie rzeczy można je dość dowolnie modyfikować. Osobom, które gustują przede wszystkim w zielonych koktajlach dedykowany jest przepis ze szpinakiem. Do koktajlu tego typu niezbędne są dwie szklanki liści szpinaku, do tego gruszka, banan oraz 1/4 awokado. Dodatkowo pół szklanki jogurtu naturalnego, łyżka bogatych w błonnik ziaren słonecznika, suszona śliwka, pół szklanki wody oraz sok z połówki cytryny.

Bardziej owocowy koktajl z mango składa się z połówki tego owocu, banana, łyżki nasion chia namoczonych w wodzie, połowy łyżeczki cynamonu oraz kurkumy i połowy szklanki wody oraz mleka migdałowego.

Please follow and like us: