Kalkulator kalorii – jak je liczyć prawidłowo ?

Kalkulator kalorii – jak je liczyć prawidłowo ?

Kalkulator kalorii

Dzisiejszy wpis będzie dla wszystkich tych, którzy szukają sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów i chcą coś zmienić w swoim stylu życia. Jestem najlepszym przykładem tego, że zawsze warto zacząć i nigdy nie jest za późno na zmianę. Jeśli ktoś nie zna jeszcze mojej historii zapraszam do zakładki metamorfoza. Będzie mi miło jeśli mój wpis zainspiruje Cię do działania.

Kalkulator kalorii

Zapewne, jeśli trafiłeś na tego bloga jesteś osobą, która poszukuje wiedzy na temat odchudzania. Pierwszą ważną informacją, którą chcę Ci przekazać jest fakt, że kalorie pełnią bardzo ważną rolę podczas zrzucania wagi. Warto zapoznać się z definicją słowa “kaloria” oraz poznać podstawowe zasady, które dotyczą liczenia kalorii.

 

Kaloria – czym jest

Najprościej mówiąc kaloria w dietetyce jest jednostką energii, która znajduje się w danych produktach żywnościowych. Informacji o ilości kalorii należy szukać na etykietach. Liczba kalorii odzwierciedla energię naszego organizmu do podtrzymywania funkcji życiowych. Nie zależnie od tego, czy kalorie pochodzą z potraw dietetycznych, czy przykładowo z fast foodów, pod względem zawartości energii są sobie równe. Różni się jedynie ilość produktów, którą musimy przygotować, aby otrzymać daną ilość kalorii. Samo liczenie kalorii wydaje się być skomplikowane, ale dzięki kalkulatorowi kalorii można sobie to znacznie uprościć.

 

Przemiana materii

W procesie odchudzania bardzo ważnym punktem jest stworzenie deficytu kalorii. W tym celu warto wyjaśnić, czym jest Podstawowa Przemiana Materii (PPM), a czym Całkowita Przemiana Materii (CPM). PPM określa Twoje minimalne zapotrzebowanie na kalorie, których potrzebujesz do utrzymania funkcji życiowych. CPM uwzględnia natomiast kalorie i energię, której potrzebujesz do życia oraz do aktywności fizycznej. Do stracenia na wadze musi powstać deficyt kalorii. Zmniejsz ilość przyjmowanych dziennie kalorii o 250 – 750, względem swojego dziennego zapotrzebowania. Nie przesadzaj i nie jedz mniej, ponieważ nie dostarczysz wtedy do swojego organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie ciała.

 

Kalorie licz z głową

Owszem jeśli się odchudzasz spożywanie odpowiedniej ilości kalorii jest bardzo ważne. Jednak nie dajmy się zwariować. Zwiększ swoją świadomość o tym, co jesz i jaka jest zawartość kaloryczna Twoich posiłków. Nie rób tragedii z faktu, jeśli raz na jakiś czas zdarzy Ci się przekroczyć wyliczoną ilość kalorii. Czasem każdy z nas ma gorszy dzień.

 

Kalkulator kalorii – co to jest?

 

W mojej opinii kalkulator kalorii to świetny wynalazek. Lubię gotować i przyrządzać fit potrawy dla siebie i mojej Sylwii. Jednak nie wyobrażam sobie, abym miał sprawdzać każdą etykietę, a później samodzielnie na kartce papieru przeliczał kaloryczność składników, które wykorzystam. Kalkulator kalorii znacznie upraszcza ten cały proces. Na specjalnej stronie sprawdzisz ile kalorii ma dany produkt a dodatkowo dowiesz się, jakie zawiera składniki odżywcze. Fajną opcją jest to, że możesz sprawdzić swoje BMI, a na podstawie podanych danych kalkulator obliczy Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorię. Wystarczy, że podasz swój wiek, płeć, wagę i poziom aktywności fizycznej.

 

Dziennik Kalorii

 

Fajną dodatkową możliwością jest założenie swojego dziennika kalorii, który zapisze wszystkie spożyte kalorie. Narzędzie będzie monitorowało Twoje efekty odchudzania się, a także podsunie istotne wskazówki. Jak zapewne wiesz, najlepsze efekty osiągniesz dzięki diecie i regularnej aktywności fizycznej. Na stronie możesz sprawdzić efektywność poszczególnych ćwiczeń, a nawet stworzyć własny plan treningowy. Jak dla mnie, jest to prawdziwy sztos, wszystko co potrzeba mam w jednym miejscu.

Zacznij odchudzanie już teraz
aby zobaczyć pierwsze efekty już za kilka dni

  To tylko 50 gr dziennie za Twoja nową sylwetkę

Schudnij z dziennikiem kalorii od KalkulatorKalorii.net

Please follow and like us: