Jazda na rolkach nauka – szybko i przyjemnie

Stwórz swój fit styl i ciesz się życiem

Jazda na rolkach nauka – szybko i przyjemnie

Jazda na rolkach nauka

 

 Jazda na rolkach i jej nauka może być całkiem przyjemna i prosta. Jak wiecie, miałem, sporą nadwagę, która w pewnym momencie mojego życia zaczęła mi przeszkadzać. Jednym ze sportów, który mi pomógł w odchudzaniu była jazda na rolkach. Wielu z Was moi drodzy pewnie powie, ale ja nie potrafię jeździć na rolkach. Jest i na to fajne rozwiązanie, na które sam bym nie wpadł, bo pomysł sprzedał mi mój przyjaciel Robert.

 

Jazda na rolkach moje początki.

 

Pierwsze co zrobiłem, to oczywiście zakupiłem, ochraniacze i kask. Następnie udałem się do sklepu internetowego po kije, ale nie takie jak do nordic walking, które były za krótkie. Kupiłem specjalne kije przystosowane do jazdy na rolkach. Nie miałem pojęcia, że jest taka odmiana jak Nordic Blading, czyli jazda na rolkach z kijkami. Ponoć mają to być narto rolki lub rolki terenowa, ale my z Robertem jeździliśmy na zwykłych.

Po pewnym czasie kupiłem oczywiście rolki terenowe, które opiszę w innym poście. Kijki to jest właśnie sposób dla osób, które chcą się nauczyć jeździć na rolkach a przy okazji spalić więcej kalorii i zrzucić oponkę. Jazda na rolkach terenowych to nauka czegoś nowego i całkiem ciekawego polecam.

Jazda na rolkach i spadające kilogramy

 

 

Na początku to była spokojna jazda, żeby opanować technikę, ale z czasem, kiedy nabrałem, wprawy pokonywałem, coraz dłuższe dystanse. Prędkość rosła a wraz z nią intensywność wysiłku spadały, kilogramy jazda stawała się coraz prostsza. Kilometr za kilometrem, mój rekord to 53 kilometry ciągłej jazdy.

Bardzo się zaangażowałem, wkładałem, w to dużo serca jeździłem na początku 3 razy w tygodniu a później nawet 5. Pasjonowałem, się tą jazdą to była, przyjemność i uczyniłem z tego regularne treningi, które każdego dnia poprawiały moją formę. Pełen entuzjazmu nawet nie zorientowałem, się moja waga poszybowała, w dół. To był, owocny sezon jazdy na rolkach nawet nie zauważyłem, że straciłem ponad dziesięć kilo nadwagi. W końcu zakończyłem przygodę z rolkami, ponieważ przyszła zima. Zamieniłem je na narty biegowe, o których na pewno coś napiszę.

 

Szybkie podsumowanie

 

Co musicie zrobić: kupić rolki, kask, ochraniacze i jeśli chcecie, przy okazji się odchudzić polecam, kijki. Pomogą Wam na początku trzymać równowagę i szybko opanujecie jazdę na rolkach.
Na początku może nie będzie to przypominało jazdy, tylko chodzenie z kijkami, ale głowa do góry. Będzie pewniej stabilniej i bezpieczniej zachęcam do wpisania na YouTube frazy nordic blaiding. Zapoznajcie się z techniką prowadzenia kijków, żeby na nie po prostu nie najeżdżać, powodzenia. I pamiętajcie aktywność fizyczna w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą to gwarantowane efekty. Jazda na rolkach i nauka tej sztuki może być całkiem przyjemna.

Sprawdź domowy trening na wzmocnienie nóg może być przydatny do jazdy na rolkach

Please follow and like us:
Zobacz
Zobacz
Zapraszam na Instagram

 

4 komentarze

 1. Sylwia pisze:

  Jak najlepiej dobrać takie kije jak wiedzieć jaki rozmiar ile cm?

  • wojtstyl pisze:

   Jak dobrać kije do rolek i nartorolek to częsty dylemat ja znalazłem genialny przelicznik na stronie https://skiking.pl/pl/n/1 ale tak naprawdę mierzyłem stojąc na rolkach i z racji że mam silne ramiona wybrałem kilka cm wyższe niż zalecają tabele taki równe z ramionami licząc od ziemi w rolkach

 2. Ania pisze:

  Jak dobierać rolki chodzi mi o rozmiar?

 3. wojtstyl pisze:

  rolki kupowałem u niech więc przed ich zakupem znalazłem na stronie ich serwisu bardzo dobry artykuł https://bladeville.pl/blog/jak-wybrac-odpowiedni-rozmiar-rolek/ wszystko co powinno się wiedzieć przed zakupem i dylematem jak dobrać rozmiar

Nie można już dodawać komentarzy.