Jak skutecznie schudnąć

Stwórz swój fit styl i ciesz się życiem

Jak skutecznie schudnąć

 Moja droga do zrzucenia ponad 35kg nadwagi.

Jak skutecznie schudnąć? Może szukasz magicznego środka na szybkie odchudzanie? Przeglądasz kolejne strony z cudownymi tabletkami, suplementami. Chcesz żyć aktywnie pozbyć się oponki, ale nie bardzo wiesz jak. Zdradzę Ci pewien sekret nie ma żadnej drogi na skróty. Zabrzmi to może banalnie, ale żeby coś zmienić w swoim życiu musisz coś zmienić. Może tak jak ja kiedyś, zaczynasz dzień od kawy unikasz śniadań.Twoja praca nie wymaga od Ciebie wysiłku fizycznego siedzisz przed komputerem wszędzie jeździsz samochodem. Może pracujesz fizycznie, ale jesz niedbale nie zwracasz po prostu na to uwagi. A może masz dwadzieścia lat i myślisz, że Ciebie to nie dotyczy. Też tak myślałem, ale, ale życie szybko zweryfikowało moje podejście.
moja droga do - jak skutecznie schudnąć

Złe nawyki

Może kiedyś było więcej aktywności w Twoim życiu. Praca rodzina styl życia pogoń za pieniędzmi to wszystko wprowadza chaos. A może ktoś Ci powiedział, że nie wypada się wygłupiać, bo nie pasuje. Tak usłyszałem kiedyś od pewnej osoby i wtedy chyba w to uwierzyłem. Zgasła iskra równowagi życiowej może nie od razu ten proces trwał kilka lat. Pogoń za światem materialnym no wiecie samochód mieszkanie wczasy i takie tam inne zachcianki. Jedzenie byle jak byle zjeść przecież wszyscy tak jedzą. Każdy kolejny dzień to nowe nikomu nie potrzebne kilogramy. Wmawianie sobie, że przecież nadwaga to nic strasznego, że da się z tym żyć. Jak długo tak można się oszukiwać. Owszem są ludzie, którzy są otyli z powodu choroby, ale to inna bajka. Ja byłem grubasem z wyboru, a może braku świadomości lenistwa po prostu wszystkiego na raz.
odchudzanie

Jak skutecznie schudnąć –  jakość życia

Każdy dodatkowy kilogram powoduje spadek jakości życia: gorzej śpisz, trudno wchodzić po schodach, męczą nawet tak proste czynności, jak wiązanie butów. Chcesz nauczyć dziecko jeździć na rowerku, ale nie masz energii za nim biegać. No właśnie czasem pojawia pytanie: czy ja tak chcę dalej. Co musi się stać w naszym życiu, żeby coś zmienić. Na jednych nic nie działa i tylko strach jest zapalnikiem zmian. Strach wydziela w naszym mózgu substancję, która motywuje do działania.Wystraszyłem się dwa razy. Drugi raz zabolał tak, że zmieniłem całe swoje życie. Śmierć przyjaciela z czasów szkolnych była przykrym zdarzeniem i zmusiła mnie do myślenia. Drugi impuls to było coś jak porażenie prądem, który nie zabija, ale rozrywa od środka. Śmierć mojego taty wystraszyła mnie i załamała. Została wtedy podjęta decyzja. Zrobię wszystko dla swojego zdrowia i zmienię swój beznadziejny styl życia. Pojawiła się myśl jak skutecznie schudnąć trzeba było zacząć działać.

Od czego można zacząć i co jeść

Przede wszystkim przestałem unikać śniadań, które przed długi okres zastępowałem kawą. Nie zmieniłem też nawyków żywieniowych z dnia na dzień. To trwało ponad rok. W tym okresie starałem się zgłębiać moją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. W moim menu pojawiło się więcej warzyw, owoców, orzechów. Stopniowo wyrzucałem produkty przetworzone. Żeby pokazać, co jem, na co dzień powstał, profil kulinarny na Instagramie. W skrócie to obżarstwo zamieniłem na mądre dobrze zbilansowane jedzenie odpowiednie dla mojego stylu życia. Tak obżarstwo, ponieważ jedzenie po nocach nie potrafię nazwać inaczej. Jadłem też w bardzo dużych ilościach słodycze wręcz na kilogramy. Dziwne, że mnie to nie zabiło, ale może było i blisko. Obecnie nie jem, słodyczy nie słodzę, kawy nie potrzebuję sztucznego cukru i słodzików. Przepraszam, byłbym, skłamał, czasem używam, miodu od zaprzyjaźnionego pszczelarza. A słodkie są, przecież owoce jak już okazjonalnie zjem, coś słodkiego nie obwiniam się z tego powodu.

dieta odchudzanie

Jaka aktywność pomaga w odchudzaniu

Jak sku­tecz­nie schud­nąć jaką aktyw­ność wybrać. Pyta­nie klu­czowe jak dla wielu osób. Po tym dłu­gim cza­sie nasuwa mi się tylko jedna odpo­wiedź. Kochani każda aktyw­ność fizyczna jest dobra i w połą­cze­niu z mądrym odży­wia­niem to suk­ces w walce o zdrowy styl życia.Ważne żeby to była aktyw­ność która Wam odpo­wiada i ją poko­cha­cie. Jeśli lubisz bie­gać bie­gaj kochasz siłow­nię rower rolki sztuki walki zrób to. Z dużą nadwagą jest ciężko zacząć się ruszać a co dopiero ćwi­czyć. Ja chcia­łem bie­gać ale nie byłem w sta­nie poko­nać 400 metrów. Kolana i pisz­czele tak bolały że zamie­ni­łem bie­ga­nie na nor­dic wal­king. Do bie­ga­nia wró­ci­łem póź­niej jak stra­ci­łem pierwsze 1o kilo nadwagi. Po dro­dze poja­wiło się nar­ciar­stwo bie­gowe rolki łyżwy rower sztuki walki mor­so­wa­nie kali­ste­nika. Bra­kuje Ci moty­wa­cji znajdź może grupę zapa­leń­ców z siłowni bie­ga­czy osoby spę­dza­jące czas na rowe­rze i tre­nuj z nimi.

jak mam sie odchudzić

Na koniec mój plan : jak skutecznie schudnąć.

  • Określ cel co chcesz osiągnąć
  • Nadaj mu realną datę realizacji
  • Określ aktywność fizyczną która Ci odpowiada
  • Zdecyduj ile czasu na to poświęcisz tygodniowo
  • Zrób z tego nawyk jak mycie zębów
  • Zakochaj się w tym
  • Wprowadź zdrowe odżywianie “dietę”
  • Działaj

 

 

Nie potrafisz sam dobrze zbilansować posiłków sprawdź specjalistów w tej dziedzinie tak jak ja to zrobiłem łap link tutaj .

 

 

 

 

Please follow and like us:
Zobacz
Zobacz
Zapraszam na Instagram