Jakie efekty daje bieganie?

Jakie efekty daje bieganie?

Jakie efekty daje bieganie?

Z pewnością istnieje wiele osób, które nie przepadają za ruchem, za ćwiczeniami i zdrowymi dietami, niestety złe nawyki takich ludzi negatywnie wpływają na ich zdrowie oraz kondycję. Wedle sławnego powiedzenia “ruch to zdrowie” należy stosować się do zasad aktywnego spędzania czasu w ruchu. Istnieje wiele ciekawych opcji. Między innymi można chodzić na spacery, uprawiać sporty, robić ćwiczenia fitness lub inne, a także biegać. Bieganie jednak wyróżnia się z tej grupy w bardzo pozytywny sposób, inne rodzaje aktywności fizycznej oczywiście też są dobre, ale to bieganie będzie dziś na pierwszym planie. Jeśli chodzi o spacery to oczywiście są bardzo pożyteczne, ale potrzeba na nie znacznie więcej czasu, żeby spalić tyle kalorii ile w trakcie biegu. Do sportów potrzeba często zgranej drużyny, ale również jakiegoś rodzaju szkolenia, żeby w ogóle można było dobrze w coś zagrać. Z kolei przy ćwiczeniach fitness (których przebieg zwykle odbywa się w budynku) nie nacieszymy się świeżym powietrzem.

 

Ludzie, Kobieta, Wykonywanie, Fitness

 

Bieganie posiada wiele zalet, zarówno fizycznych, jak i mentalnych, które można zobaczyć już po miesiącu regularnego praktykowania. Jeśli masz zamiar zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wzmocnić swoje mięśnie, pobudzić wzrost nowych komórek nerwowych, poprawić stan swojego serca i wiele innych… regularne biegi są dla Ciebie.

 

Bieganie i narządy wewnętrzne

 

  • SERCE

– nasilający się oraz regularny wysiłek powoduje rozrost naczyń krwionośnych (wliczając w to te odżywiające serce czyli “wieńcowe”),

– Twoje serce wzrasta i nabiera siły, w końcu też jest mięśniem i jak każdy inny również się powiększa poprzez wysiłek,

– kurczliwość serca sprawia, że więcej odżywczej krwi wypływa z serca.

  • PŁUCA

– rozrost naczyń krwionośnych, większa wytrzymałość mięśni oddechowych,

– aktywacja coraz większej liczby pęcherzyków płucnych.

  • WĄTROBA

– powiększenie magazynów wątroby,

– zwiększenie produkcji pozytywnego cholesterolu,

– spalanie tłuszczu otaczającego wątrobę.

 

Jakie efekty daje bieganie?

 

Powyżej zostało wymienionych jedynie kilka zalet biegania na narządy wewnętrzne, lecz jest ich znacznie więcej. Bieganie wpływa również pozytywnie na kości:

– zwiększenie gęstości oraz masy kości.

– przebudowanie i wzmocnienie szkieletu.

Mówi się, że nie nazbyt intensywne regularne bieganie obniża możliwość zachorowania aż o pięćdziesiąt procent!

Efekty biegania widoczne na zewnątrz

 

Jeśli planujesz gruntowną zmianę swojego wizerunku to bieganie jest punktem, którego nie można pominąć. Tłuszcz zostanie wyeliminowany w wielu miejscach ciała, a zamiast niego pojawią się z czasem mocne mięśnie. Skutkami biegów między innymi są:

– zanik cellulitu,

– zgrabniejsze łydki,

– okrąglejsze pośladki oraz ładne uda,

– zdrowa skóra.

 

Pamiętaj o zasadach!

 

Jakie efekty daje bieganie? Wysiłek przy bieganiu powinien być stopniowo wzrastający, można zacząć nawet od pięciu minut i z każdym dniem zwiększać sobie pulę czasu przeznaczonego na bieganie. Kolejną ważną sprawą jest właściwe odżywianie, jeśli nie dostarczysz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości energii to długie biegi będą jedynie masochizmem, a nie korzystną dla zdrowia czynnością. Szczegółowych planów oraz większej ilości porad należy szukań na specjalistycznych stronach internetowych lub u specjalistów. Powodzenia!


Odwiedź mój Instagram i zainspiruj się do bycia Fit

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało