Jaka bieżnia najlepiej sprawdzi się w domu?

Jaka bieżnia najlepiej sprawdzi się w domu?

Bieżnia domowa

Bieżnia to idealny zakup dla każdego, komu zależy na dbaniu o swoją sylwetkę. Nie każda pogoda sprzyja  bowiem temu, aby biegać na dworze. Jest to zupełnie naturalne, ponieważ w razie jakichś negatywnych warunków atmosferycznych bardzo szybko można się przeziębić. Zły stan zdrowia wyeliminuje nas z biegania na świeżym powietrzu na bardzo długi czas.

Biegacze chcieliby takich sytuacji unikać, więc często decydują się też na zakup bieżni do domu. To trafne rozumowanie, ponieważ można wtedy odbywać sporą część treningów we własnych czterech  ścianach, niezależnie od panujących aktualnie warunków pogodowych. Trzeba pamiętać, że na rynku pojawia się duża grupa producentów, którzy proponują zainteresowanym różnorodne bieżnie. Zdecydować można się na kilka ich typów, jednak dobierając bieżnię należy kierować się nie tylko komfortem swoim, ale też swoich sąsiadów.

 

Bieżnia mechaniczna

 

Jednym z dwóch podstawowych rodzajów jest bieżnia mechaniczna. Jest ona najtańszym rozwiązaniem w tej kategorii, ale nie oznacza to od razu, że jest w jakimś stopniu gorsza. Mechaniczny typ bieżni jest dość hałaśliwy, dlatego trzeba uważać na to, w jakim pomieszczeniu się ją ustawi. Nie jest napędzana żadnym silnikiem, a to sprawia, że biegacze sami wprawiają w ruch specjalny pas, po którym będą biegać wyznaczoną ilość kilometrów. Nie wszystkim takie rozwiązanie pasuje, niektórzy wolą przyzwyczaić się do wygody, a więc do silnika, dzięki któremu można dużo łatwiej poruszać się po bieżni, zwłaszcza w przypadku osób początkujących. Jeśli jednak ktoś nie chce wydawać dużo pieniędzy na bieżnię, to powinien wziąć pod uwagę tę właśnie możliwość, a wyjdzie mu to na dobre.

Oczywiście takie bieżnie sprawdzą się w wielu domach. Warto wspomnieć też o tym, że nie mają one tak wielu funkcji, jak inne typy bieżni, dlatego też nie wszyscy będą z tego zakupu zadowoleni.

 

Bieżnia elektryczna

 

Zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu, chociaż jest droższa od mechanicznej. W tym przypadku możesz jednak liczyć na swobodne działanie silnika. Pas po którym się biega nie jest wprawiany w ruch przez samych biegaczy. Z racji tego osoby początkujące w razie potrzeby powinny zdecydować się na ten typ bieżni. Atutami takiej bieżni są:

 

  • możliwość dopasowania prędkości do własnego poziomu wytrenowania,
  • duża ilość funkcji dodatkowych,
  • sprawdzanie prędkości, spalonych kalorii, przebytego dystansu, itd.

 

Jest to bardzo rozbudowany typ bieżni, który oczywiście spodoba się biegaczom podchodzącym do swojej pasji z należytą starannością. Można zbudować na niej wysoką formę zwłaszcza w okresie zimowym. Kiedy na dworze jest ślisko, pada dużo śniegu i nie za bardzo biegaczom chce się wychodzić z domu, gdyż mogą nabawić się choroby lub kontuzji. Bieżnia elektryczna pozwala także na zastosowanie różnych kątów nachylenia.  Można więc trenować na niej np. podbiegi lub tzw. rytmy, zależnie od planu treningowego danego biegacza. Jak widać jest to dużo lepsze rozwiązanie, chociaż bieżnie mechaniczne również mają swoje zalety i da się na nich solidnie trenować. Na bieżni przygotowujesz się idealnie do startu w maratonach i innych biegach.

 

Bieżnie – ranking najlepszych sprawdź tutaj

 

 

 

 

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało