Trening w domu. Jak trenować?

Trening w domu. Jak trenować?

trening w domu

Trening w domu to nie lada wyzwanie.Wiele osób zastanawia, się jak można, trenować bez siłowni i ciężarów. Każdy może, tak trenować a szczególnie polecam, takie treningi dla osób, które nie lubią, chodzić na siłownię.

 

Co tak naprawdę jest, potrzebne?

 

Jedyną rzecz, którą posiadałem i w którą zainwestowałem, to był, drążek rozporowy. Jako poręcze wykorzystałem dwa krzesła z oparciami, które zdały egzamin. W późniejszym okresie kupiłem gumy oporowe. Urozmaiciły mój trening. Pierwsze pytanie, które się pojawiło u mnie: czy można rozbudować masę mięśniową takim treningiem? Tak zdecydowanie mogę Wam zagwarantować, że można. Z czasem uzupełniłem swoją siłownie o Trx.

 

Cztery miesiące treningów

 

Jako biegacz zwracałem uwagę, żeby moja masa mięśniowa nie była zbyt duża. Kiedy przestałem startować w zawodach biegowych i bardziej zainteresowałem się kalisteniką byłem szczupły. Postanowiłem delikatnie rozbudować swoją sylwetkę właśnie w oparciu o trening z użyciem obciążenia własnego ciała. Po około 4 miesiącach takich treningów i odpowiedniej diecie obwód mojego ramienia zmienił się z około 36cm po treningu na 41cm.

 

Byłem bardzo zaskoczony, że trenując, w ten właśnie sposób można, osiągnąć zadowalające rezultaty. Co mnie w tym treningu tak fascynuje? Można trenować wszędzie nawet w domu, a jeśli wolicie to na siłowni pod chmurką w lesie podczas pobytu na wczasach. Przykładowy dzień takiego treningu wygląda, u mnie tak jak poniżej. Oczywiście jest, rozgrzewka przed i po treningu, którą opisałem w treningu nóg.

 

Jak trenować – mój przykładowy trening w domu

 

 1. Rotacje kubańskie z hantlami [bez ciężaru] 15/15/15
 2. Pompki na poręczach (Dips – Chest Version) 20/18/16/14/12
 3. Indyjskie pompki 10/10/10/10
 4. Szerokie pompki (wide push ups) 4 serie, każda do niepowodzenia
 5. Podciąganie na drążku trzymanym nachwytem (Pullups) 4 serie, każda do niepowodzenia
 6. Podciągania podchwytem ze stopami na ziemi 20/20/15/15
 7. Stanie na rękach 10-15 minut – starać się wytrzymać w pozycji jak najdłużej przez ten czas
 8. Wymachy na boki z uniesionymi nogami (windshield wipers) 8/8/6/6 – na stronę

To tylko jeden dzień z treningu, który wykonuję w domu. Chcesz zamówić plan dla siebie na cały miesiąc ? Możesz to zrobić tutaj

 

Please follow and like us:

 

4 komentarze

 1. Anna D. pisze:

  Witam, w jaki sposób wykorzystał Pan krzesła do ćwiczenia na drążku rozporowym?
  Nie potrafię sobie tego wyobraźić, a jestem bardzo ciekawa i chciała bym włączyć te ćwiczenie ponieważ trenuję również w domu.

  • wojtstyl pisze:

   Cześć, krzesło i drążek wykorzystałem na początku kiedy miałem sporą nadwagę i nie dawałem rady się podciągnąć ani raz. Wchodziłem na krzesło, broda była wtedy na wysokości drążka i wykonywałem ruch negatywny w dół jak najwolniej i tak kilka razy. Wchodziłem i opuszczałem się jak najwolniej, po jakimś czasie odstawiłem krzesło ponieważ byłem w stanie podciągnąć się już kilka razy.
   Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało 🙂 Pozdrawiam

 2. Kamil pisze:

  Czy można budować mięśnie nie jedząc mięsa bo gdzieś chyba na IG w relacji wspomniałeś coś na ten temat?

  • wojtstyl pisze:

   Dokładnie tak można nie jeść mięsa i budować mięśnie. Zrobiłem taki czysty eksperyment to znaczy przestałem jeść mięso i tak już zostało.W tym okresie zainteresowałem się kalisteniką.Poznałem nie jedzących mięso bokserów biegaczy kulturystów zawodników mmm to uświadomiło mi że się da wiec też chciałem 🙂

Nie można już dodawać komentarzy.

Masz pytania ? Pisz śmiało