Jak się zmotywować do odchudzania

Stwórz swój fit styl i ciesz się życiem

Jak się zmotywować do odchudzania

Wielu z Was pyta mnie jak się zmotywować do odchudzania. To z pozoru banalne pytanie jest kluczem do sukcesu w procesie o zdrowszą wersję siebie. Sam wrzuciłem kiedyś w Google takie zapytanie. Wyskoczyło tysiące różnych stron i mnóstwo informacji. Czym więcej czytałem, tym bardziej czułem, się zagubiony. Był, dzień podobny do tego dzisiaj lał, deszcz było, zimno a ja szukałem, motywacji. Znalazłem, ją w końcu dlatego zdradzę, Wam kochani sekret: jak się zmotywować do odchudzania.

 

Jak się zmotywować do odchudzania-istnieje jakiś sekret ?

odchudzanie

I tutaj Was zaskoczę, może rozczaruje, ale nie ma sekretu. Spokojnie jeszcze nie zamykajcie strony. Pozbyłem się, sporej nadwagi więc pisze, na bazie własnych doświadczeń. Ponad 35 kilogramów tłuszczu to spory bagaż praktycznej wiedzy. To, co odkryłem, wielu z Was może już zna, a może stosuje. Zmiana złych nawyków na te dobre i utrwalanie ich tak, żeby weszły w krew. Mają się stać codzienną rutyną jak picie kawy mycie zębów czy te niezdrowe: palenie papierosów. To ma, być nałóg tak macie, być nałogowcami nowego stylu życia.

 

Nawyki to sukces mojej metamorfozy – 35 kg.

motywacja do treningów

Pierwsze co zrobiłem, to ustaliłem, sobie realny cel pięć kilogramów mniej. Następnie nadałem mu datę realizacji. Zapisałem, to sobie w notatniku poinformowałem, bliską rodzinę ukochaną i wystartowałem. Spisałem, też co muszę, zmienić w codziennym życiu. Teraz zamieszę ogólną listę zmian, których dokonałem. Mam nadzieję, że nie będziecie już szukać odpowiedzi na pytanie; Jak się zmotywować do odchudzania. Nie motywuj, się tylko wprowadź, te zmiany w życie już dziś.

 

Moja Lista zmian

 

 • Po przebudzeniu jako pierwsza była zawsze kawa obecnie śniadanie później kawa
 • Kiedyś jadłem słodycze na kilogramy teraz więcej warzyw i owoców
 • Dużo produktów przetworzonych zamieniłem na zdrową żywność.
 • Staram się jeść o podobnych porach, ale nie z zegarkiem w ręku.
 • Nie używam słowa dieta tylko zbilansowane posiłki i zdrowe odżywianie.
 • Kiedyś wszędzie jeździłem, samochodem teraz często wybieram, rower i nogi.
 • Zawsze wczasy były, leniwe obecnie aktywne.
 • Na początku zmuszałem się, do treningów teraz je kocham.
 • Wybrałem aktywności, które mnie odpowiadają, a nie znajomym.
 • Nie chciałem, chodzić na siłownię wybrałem, trening w domu.
 • Byłem, za ciężki na bieganie postawiłem, na Nordic Walking.
 • Nawet jak mi się nie chciało, robiłem trening.
 • Szybko stałem się nałogowym pasjonatem aktywnego życia.
 • Teraz to już naturalna część mojego życia nawyki stały się przyzwyczajeniem jak złe nałogi.

 

Szybkie podsumowanie

jak się zmotywować do odchudzania

Można by pisać i pisać o tym, jak się zmotywować do odchudzania. Fajny przykład kiedyś usłyszałem od znajomego. Mówi do mnie: “Wojt to tak jak z pierwszym papierosem, którego bierzesz do ust. Przeważnie Ci nie smakuje, krztusisz się, dusisz, ale sięgasz po następnego i kolejnego i stajesz się nałogowcem. Tu jest, podobnie po pierwszym treningu wszystko boli, ale zmuszasz i idziesz znów na trening. Wchodzi Ci to w nawyk i jesteś zdrowo uzależniony w przeciwieństwie do nałogu palenia”.  Miał rację ? Myślę, że tak a Wy co sądzicie ?

 

Ciężko Wam się zmotywować do treningu do odchudzania czy weszło Wam to już w krew ? Zrób, swój pierwszy krok dzisiaj jutra nie ma!

jak motywować się w odchudzaniu

Pozdrawiam Wojtstyl

 

 

Please follow and like us:
Zobacz
Zobacz
Zapraszam na Instagram