Jak się ubrać na siłownię i co z sobą zabrać?

Jak się ubrać na siłownię i co z sobą zabrać?

Jak się ubrać na siłownię?

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym stwierdza on, że musi się w końcu wziąć za siebie i zacząć odchudzać. Przy okazji do głowy wpada także myśl o tym, że pora zapisać się na siłownię. Jednocześnie pada też pytanie – “W co mam się ubrać?” Obecnie strój na siłownię to nie tylko stare dresy i adidasy, ale cała gama różnego rodzaju wyszukanych, pomagających w treningu elementów odzieży. Jak nie oszaleć przy takim wyborze? Co jeszcze zabrać ze sobą na siłownię?

 

Co ubrać na siłownię?

  • Strój na siłownię powinien być wygodny i nie może ograniczać ruchów. Nie może być również zbyt luźny, gdyż może to doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Odzież sportowa dla kobiet i mężczyzn wygląda podobnie, z wyjątkiem uwzględnienia różnic anatomicznych, dlatego też ogólne zasady doboru stroju są wspólne dla obu płci.
  • Dolna część naszej garderoby powinien być dopasowany do naszego ciała. Pod żadnym pozorem nie możemy pozwolić sobie na odstające nogawki lub zwisające sznureczki. Panie mogą zdecydować się na krótkie spodenki lub legginsy, panowie raczej zdecydują się na to pierwsze rozwiązanie. Spodenki powinny być elastyczne i nieprześwitujące. Nawet jeśli nam to nie przeszkadza, to ktoś inny może poczuć się zniesmaczony.
  • Koszulka również powinna być wygodna i pozwalać na swobodne wykonywanie ruchów. Najlepiej zdecydować się na bawełnę lub odzież termoaktywną, która zapewni dobre odprowadzanie potu i wentylację.
  • Najważniejsze są buty. Należy wybrać je w zależności od rodzaju treningu, który preferujemy. Niezależnie od tego, do czego ich potrzebujemy, muszą mieć one elastyczną i antypoślizgową podeszwę. Dobrze też, by nie były zbyt ciężkie.

 

Co jeszcze zabrać ze sobą na siłownię?

 

Skoro wiemy już, w co ubrać się na siłownię, warto także zastanowić się nad tym, co jeszcze nam się przyda.

  • Dobrym zwyczajem może być zabranie ze sobą ręcznika. W trakcie treningu intensywnie się pocimy, a co za tym idzie, zostawiamy ślady na sprzęcie, który wykorzystujemy. Dla komfortu swojego i innych ćwiczących warto zabrać ze sobą ręcznik, który pozwoli nam nie tylko wycierać pot z czoła, ale też nada się, by rozłożyć go na wykorzystywanym przez nas sprzęcie.
  • Obowiązkowo musimy zabrać ze sobą butelkę wody. Intensywny trening sprawia, że poziom wody w organizmie spada, dlatego musimy zadbać o to, by regularnie uzupełniać jej straty. Co prawda, nawet jeśli będziemy trenować przez godzinę, nie popijając w międzyczasie płynów, nic nam się nie stanie, ale jeśli będzie się to powtarzało często, to w końcu organizm może się zbuntować.
  • Koniecznie trzeba zabrać także torbę lub plecak oraz akcesoria, które przydadzą nam się w treningu. Szczególnie przydatne będą rękawiczki, dzięki którym nie poobcieramy sobie rąk.

 

Odpowiedni strój na siłownię daje nam więcej swobody i wpływa na jakość naszego treningu. Każdy ma inne wymagania, dlatego też warto zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy. Na zakończenie warto też zapamiętać, że siłownia to nie rewia mody, a miejsce, gdzie ludzie ćwiczą, więc wcale nie musimy zakładać na siebie ubrań z najnowszych kolekcji.


Odwiedź mój Instagram i zainspiruj się do bycia Fit

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało