Hulajnoga – szybko, zdrowo, fit

Hulajnoga – szybko, zdrowo, fit

Hulajnoga - szybko, zdrowo, fit

Witajcie 🙂 

W dzisiejszym wpisie podam Wam sposób na dobre cardio przed treningiem. Po tytule  pewnie już się domyślacie, że jest to hulajnoga. Otóż tak,  na swoje treningi na siłowni postanowiłem dojeżdżać właśnie na hulajnodze. W początkowej fazie zastanawiałem się nad zakupem modnej ostatnio wersji elektrycznej, ale wygrała Hulajnoga SPEEDER z hamulcem tarczowym. Po pierwszej przejażdżce po sklepie wiedziałem już, że to właśnie sprzęt, którego potrzebuję i który spełnia wszystkie moje oczekiwania. Lubię sport, bliski jest mi zdrowy styl życia, więc postanowiłem zrezygnować z hulajnogi elektrycznej. Pierwszą przesłanką ku temu była chęć dbania o naturę, drugą fakt, że trening na hulajnodze sprawdza się super przy wzmacnianiu dolnych partii ciała. Warto wspomnieć także o korkach, które omijam dzięki mojemu nowemu środkowi transportu. Teraz docieram na siłownię znacznie szybciej, a rozgrzewkę mam już z głowy.

 

Rodzinne wycieczki

Jazda na hulajnodze spodobała mi się do tego stopnia, że zacząłem zabierać ją na rodzinne wycieczki. Sprzęt  łatwo złożyć, dlatego spokojnie nadaje się do przewożenia w bagażniku. Moja żona dostała już swój egzemplarz i teraz razem zwiedzamy świat na hulajnogach. 😉 Nasze pojazdy są na tyle lekkie, że nie sprawia problemu przewożenie ich publicznymi środkami transportu. Całkowita waga to jedynie 6,5 kg. Zdarzyło się nam  także zabrać nasze hulajnogi na wyjazd autokarem, a te bez problemu zmieściły się w luku bagażowym. Świetna sprawa, bo ułatwiły nam poruszanie w miejscu docelowym, mogliśmy zwiedzić więcej, a przy tym zadbać o trening. Mają tę przewagę nad rowerem, że są o wiele mniejsze, zatem łatwiejsze w transporcie. Nie trzeba mieć specjalnego dodatkowego bagażnika z uchwytami, po prostu składasz swojego SPEEDERA w kilka chwil, pakujesz i gotowe.

To, co mnie zaskoczyło w mojej hulajnodze SPEEDER to bardzo dobra amortyzacja. Sprzęt sprawdza się nie tylko na powierzchni równej. Wbudowany amortyzator idealnie hamuje wstrząsy. Koła są duże, ich rozmiar to  230 mm na przodzie i 200 mm  z tyłu. Pozwala to przemieszczać się komfortowo nawet po kamieniach. Dodatkowym atutem jest twardość kauczuku, z którego koła wykonano.

 

Bezpieczeństwo

Wybierając hulajnogę do jazdy, dużą wagę przykładałem do bezpieczeństwa. Istotne było dla mnie, aby sprzęt posiadał wszystkie  wymagane atesty. Hulajnoga SPEEDER, którą wybrałem, ma wbudowany ręczny hamulec tarczowy, który jest  bardzo skuteczny, nawet na mokrych oraz nierównych nawierzchniach. Gwarantuje pewne, bezpieczne i szybkie hamowanie, co ma bardzo duże znaczenie podczas codziennych przejażdżek. Pojazd ma także tradycyjny hamulec nożny. Nie bez znaczenia jest także fakt, że można dopasować ją do wzrostu osoby, która z niej korzysta. Wysokość kierownicy regulujemy w czterech zakresach: 83 cm, 93 cm, 100 cm, 107 cm. Dla mnie idealne jest 107 cm, mojej żonie natomiast najwygodniej śmigać drogą przy 100 cm. Rączki, za które się trzymamy pokryte są specjalną gumą, dzięki której dłonie nie zsuwają się z kierownicy.

 

Aktywny tryb życia

Jazda hulajnogą to dobry sposób na aktywne spędzenie czasu, a  przy tym gubienie zbędnych kilogramów. Podczas godziny jazdy na hulajnodze spalimy do 500 kcal . Ćwicząc w ten sposób skupiamy się głównie na dolnych partiach ciała, ale trening wpływa pozytywnie na cały organizm. Warto wspomnieć jednak, że opisana hulajnoga, będzie odpowiednia dla osoby, która waży maksymalnie 100 – 120 kg. Wstyd się przyznać, ale jeszcze jakiś czas temu, przed zmianą trybu życia, nie załapałbym się na ten przedział. 😉 Pamiętajmy także, że hulajnoga SPEEDER jest przeznaczona dla dorosłych i starszej młodzieży. Dla dzieci należy wybrać inny model.

 

Dodatkowe atuty

Do hulajnogi dołączony jest uchwyt na bidon, a w gratisie dostaniemy bidon . Nawadnianie organizmu podczas treningów jest niezwykle istotne, tutaj napój możemy mieć zawsze pod ręką. Sprzęt posiada również podnóżek, dzięki której wygodnie zaparkujesz  pojazd.

Zajrzyj na sklep hulajnogi.pl i wybierz pojazd marzeń —–> Sprawdź tutaj

Teraz na hasło WOJTSTYL7 – otrzymujesz aż 7% rabatu
na cały asortyment


Please follow and like us: