Fit lody – zdrowa przekąska na lato

Fit lody – zdrowa przekąska na lato

Fit lody

Fit lody, poznaj przepisy na zdrowe słodycze. Mogłoby się wydawać, że lody to nie jest coś, co powinno się jeść na diecie. Dla wielu osób jest to swego rodzaju bomba kaloryczna. Czy jednak faktycznie tak jest? Lody sprzedawane w kubeczkach, na patyku czy też gałkowe, bardzo często zawierają spore ilości cukru i faktycznie są lodami kalorycznymi. Jednak w zaciszu własnego domu, można stworzyć również swoje własne lody. Te natomiast mogą powstawać ze składników naturalnych, z naturalnie występujących cukrów w owocach, z ulubionymi dodatkami.

 

Fit lody owocowe na bazie jogurtu

Obecnie lody powstają przede wszystkim na bazie śmietany, która jest bardzo kaloryczna i której wiele osób unika. Lody jednak nie muszą powstawać tylko i wyłącznie na niej, natomiast jako jej substytut, może posłużyć jogurt.

Do przygotowania lodów tego typu potrzebny jego kubeczek jogurtu greckiego, dwie bądź też trzy łyżki masła orzechowego, jedno opakowanie borówek, cztery banany, osiem daktyli oraz kilka kostek gorzkiej czekolady, w formie dodatku, z którego nie trzeba korzystać.

  • Banany przed przygotowaniem lodów powinny zostać zmrożone. Absolutne minimum to cztery godziny. Można jednak mrozić je całą noc, wówczas pod względem konsystencji dużo bardziej będą one przypominały lody. Do zamrożonych już bananów powinny zostać dodane namoczone wcześniej daktyle (odlane z wody) oraz masło orzechowe. Wszystko to należy zblendować na gładką masę.
  • Borówki oraz jogurt również powinny zostać zmrożone, jednak w tym wypadku cztery godziny jak najbardziej wystarczą. Te dwa składniki również należy razem zblendować, można dodać do nich jakieś wybrane przez siebie słodziło.
  • Następnie warstwa bananów powinna zostać ułożona jako pierwsza, na nią borówki z jogurtem. Wszystko to można polać roztopioną gorzką czekoladą.

 

Lody na bazie warzyw

kalafior na lodyLody zazwyczaj kojarzą się z owocami, czekoladą, bitą śmietaną. Czy jednak tylko i wyłącznie z tych składników można je przygotować? Zdecydowanie nie! Lody mogą powstać również z warzyw, a ich smak zachwycić niejedną osobę.

  • Do przygotowania czekoladowych lodów będzie potrzebny między innymi jeden ugotowany batat, 150 ml mleka kokosowego oraz syropu klonowego, tabliczka gorzkiej czekolady, łyżka oleju kokosowego oraz dwie łyżki masła orzechowego.
  • Czekolada powinna zostać rozpuszczona z olejem kokosowym. Następnie wszystkie składniki należy zblendować razem z czekoladą i przełożyć je do formy. Najlepiej by była to forma silikonowa. Taką masę wkłada się do lodówki na całą noc, a rano można już delektować się lodami. Choć powstają one na bazie dość kalorycznych składników, wszystkie są one starannie dobrane i zdrowe.
  • Lody można przygotować również z kalafiora. W tym celu potrzebnych jest pięć różyczek mrożonego kalafiora, 12g masła orzechowego, jedna łyżeczka kakao, 30 g  odżywki białkowej, 10 -15 ml wody.
  • Kalafior należy zostawić na około 10 minut. Następnie dodać do niego odżywkę, wodę, kakao i masło orzechowe. Wszystko zblendować. Można do tego oczywiście dodawać również jakieś owoce, które także trzeba zblendować z całością.

 

 

Please follow and like us: