Finansowanie auta z komisu

Finansowanie auta z komisu

Finansowanie auta z komisu

Nierzadko zdarza się tak, że chcemy kupić sobie samochód. ale najzwyczajniej w świecie, po prostu brakuje nam na niego pieniędzy. Wiele osób nie marzy o nowym aucie z salonu, ale wystarczające dla nich było by zwyczajne auto z komisu, których również nie kupimy przecież za grosze. W związku z tym warto skorzystać z kilku rozwiązań, jakie pozwolą nam sfinansować zakup samochodu z komisu samochodowego.

 

Wzięcie auta z komisu w leasing

Każda osoba, która prowadzi działalność gospodarcza, jeżeli nie ma gotówki na zakup auta, albo nie chce brać środków z puli pieniędzy firmy, jak również nie chce zdecydować się na wzięcie kredytu, może zdecydować się na leasing. Oczywiście leasing należy do jednego z najtrudniejszych sposobów finansowania samochodu z komisu, to jednak ma on swoje zalety. Na rynku aktualnie funkcjonują firmy, które zazwyczaj oferują wzięcie w leasing samochodu, którego wiek nie jest wyższy niż 3-4 lata. Jednak każda firma ma swoje procedury i rzadko są one takie same.

Możemy także spotkać się z przedsiębiorcami, które mogą nam zaoferować jedynie leasing starszego samochodu, ale wówczas warunki jego uzyskania nie będą takie korzystne. Dla przedsiębiorstw, które zajmują się leasingiem, zdecydowanie najkorzystniejsza sytuacja jest wówczas, kiedy sprzedający ma możliwość wystawienia pełnej faktury VAT. Nierzadko również przedsiębiorstwo chce same zweryfikować, w jakim stanie technicznym jest dany samochód, przez co musi obejrzeć go rzeczoznawca. Zdecydowanie plusem jest to, że w takim wypadku tracimy znacznie mniej, aniżeli wówczas kiedy kupujemy, czy też bierzemy w leasing samochód w salonie. W takim wypadku możemy na przykład odliczać sobie koszta.

Na pewno jeżeli chodzi o mankamenty, to zaliczymy do nich okres leasingowania, ponieważ im starszy samochód bierzemy, tym umowa leasingu jest krótsza. Jeżeli bierzemy w leasing auto dwu lub trzy letnie, to umowę dostaniemy na około pięć lat, jednak jeżeli auto ma blisko pięć, czy sześc. lat, to wówczas firmy leasingowe, zapewne zaproponują nam umowę, która trwa dwa, czy też trzy lata. Jednak nie jest to reguła, ponieważ zdarzają się wyjątki. Jeżeli bardzo zależy nam na leasingu, to pomimo tego, że auto ma więcej niż cztery, czy pięć lat, możemy indywidualnie porozmawiać z leasingodawcą, a możliwe, że zgodzi się na korzystniejszą dla nas umowę.

 

Kredyt na zakup auta z komisu

Jeżeli chcemy zakupić sobie samochód, a nie mamy do tego wystarczającej kwoty, to dobrym i bardzo popularnym rozwiązaniem, może okazać się kredyt samochodowy. Banki, jeżeli chodzi o takie finansowanie, mają mniej restrykcyjne zasady, aniżeli firmy leasingowe, ponieważ to my możemy sami ustalać wysokość rat, bądź też okres spłacania kredytu. Kredyt samochodowy może wziąć każdy, kto każdego miesiąca uzyskuje określone dochody. W związku z tym kredyt taki znacznie łatwiej będzie nam uzyskać, aniżeli wziąć samochód w leasing. Jedyne, co musimy zrobić, to iść do autokomisu i zapytać o dostępną ofertę.

Nasza oferta obejmuje kredyt samochodowy pożyczka na zakup samochodu leasing pożyczka leasingowa. Jeżeli masz pytania odnośnie oferty napisz lub zadzwoń :

☎+48 693 170 641

📧 napisz do nas

Please follow and like us: