Fakty i mity na temat suplementów przyśpieszających odchudzanie

Fakty i mity na temat suplementów przyśpieszających odchudzanie

suplementy

Lato to bez wątpienia czas zabawy, zazwyczaj w tym celu wybieramy się nad morze, lub na basen. Jest to również zmora ludzi posiadających pewną tkankę tłuszczową w okolicy brzucha, tak zwaną “oponkę”. Większość ludzi w takim celu niedługo przed sezonem przystępuje do ćwiczeń. Ćwiczymy zarówno w domu, na siłowni, jak i na świeżym powietrzu. Część z nich poddaje się zaraz po starcie, ale reszta nieprzerwanie dąży do osiągnięcia swojego celu. Ze względu na przytłaczający czas, zapaleni sportowcy sięgają po suplementy przyśpieszające odchudzanie. Ale czy warto?

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

 

Szukając suplementów zazwyczaj nie zdajemy sobie z sprawy z tego jak ważne jest rozeznanie w sytuacji. Nie możemy sobie pozwolić na zakup towaru, uprzednio nie sprawdzając tego z czego się składa i czy jest bezpieczny. Mimo to większość ludzi z chęcią zaoszczędzenia pieniędzy wybiera “czarny rynek”, co jest wielkim błędem. Sprzedawcy ci często zaopatrują ludzi w niebezpieczne substancje – takie jak na przykład pochodne amfetaminy. Faktem jest to, że bezpieczne suplementy przyspieszające odchudzanie znajdziemy w aptekach. Są one zatwierdzone przez jednostki zajmujące się bezpieczeństwem żywieniowo – farmaceutycznym.

 

Redukcja tkanki tłuszczowej to nie tylko suplementy

 

Dużo ludzi myśli o suplemencie jak o boskim środku, który sprawi że wszelkie dolegliwości znikną w oka mgnieniu. Suplementy jednak mają na celu tyko wspomaganie działania odpowiedniej diety, a nie jej zastąpienie. Albowiem dieta to słowo klucz, który otwiera wszystkie drogi do pięknej sylwetki, można nawet pokusić się o stwierdzenie: “jesteś tym co jesz”.

 

Ale jak zacząć?

 

Najpierw powinno się rozplanować dietę, można to zrobić przez internet – za pomocą dostępnych portali, oraz można tęż udać się do profesjonalnego dietetyka co jest rozsądniejszą opcją. Dieta może być wspomagana przez suplementy, najlepiej jest poradzić się lekarza co do suplementacji.  Jeżeli zadziałamy nierozważnie, nasza suplementacja da nam odwrotny efekt od zamierzonego.

 

Odpowiednia dieta i plan treningowy

 

Najważniejszym składnikiem w drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki jest dieta. To ona dostarcza nam materiały budulcowe dla naszego organizmu. Gdy jest nieprawidłowa to przybieramy na wadze, ze względu na odkładające się cukry i tłuszcze, które pochłonęliśmy a wcale nie były nam niepotrzebne, aby tego uniknąć powinniśmy poświęcić się głownie diecie. Natomiast suplementy powinny być przez nas przyjmowane tylko w szczególnych warunkach, celem sztucznego dostarczenia organizmowi brakujących materiałów.

 

Wybierz rozsądnie

 

Przed zakupem danych suplementów powinniśmy skontaktować się z własnym lekarzem, który oceni czy produkt jest dla nas odpowiedni, albowiem dla osób chorujących na np. nadciśnienie tętnicze, stosowanie suplementów może okazać się groźne dla zdrowia.Kupując suplementy należy zwrócić uwagę na oznaczenia znajdujące się na opakowaniu, oraz pod żadnym pozorem nie powinniśmy kupować suplementów za mniejsze pieniądze na “Czarnym rynku”.

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało