Dlaczego warto zacząć uprawiać Nordic Walking ?

Dlaczego warto zacząć uprawiać Nordic Walking ?

nordic walking

Zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna to obszary, które sukcesywnie zyskują naszą coraz większą uwagę. Wiele mówi się o potrzebie zdrowego odżywiania, a także uprawiania sportów. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że czasem ciężko zmotywować się do uprawiania sportu, szczególnie po ciężkim dniu w pracy, jednak pewne jest, że potencjalne zalety mogą przeważyć szalę na korzyść wyjścia z domu. Solidne postanowienie rozpoczęcia uprawiania sportu to duży krok w dobrą stronę. Pozostaje jeszcze pytanie, jaki sport mamy uprawiać? Wiele aktywności wymaga specjalistycznego sprzętu, doskonałej kondycji czy warunków, w których sport może być uprawiany. Jeśli zależy nam na czymś mało inwazyjnym, co dodatkowo bardzo dobrze wpłynie na nasze zdrowie, warto zwrócić uwagę na Nordic Walking. Dlaczego Nordic Walking jest dobrym pomysłem na sport bez względu na nasz wiek? Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, które powinny przekonać każdego do rozpoczęcia przygody z kijkami.

Nordic Walking jest ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie

Sport to zdrowie, jak mawiają a w przypadku Nordic Walking to nie tylko puste hasło a potwierdzony naukowo fakt. W jaki sposób spacerowanie z kijkami może wpłynąć na nasze zdrowie? Po pierwsze jest to doskonały trening dla naszego kręgosłupa. Choć wiele osób cierpiących na bóle stawów obawia się wyruszyć na trening, to właśnie Nordic Walking doskonale zadziała na przeciążony kręgosłup. Odpowiednia technika chodzenia rozłoży wszystkie stawy, przynosząc im dużą ulgę. Oprócz kręgosłupa Nordic Walking ma również pozytywny wpływ na serce. Każdy wysiłek fizyczny przyspiesza obieg krwi, co wpływa na dotlenienie tkanek i ich lepsze odżywianie. Nie trzeba wspominać o tym, że samo wyjście z domu i przebywanie na świeżym powietrzu poprawi nasze samopoczucie. Choć zmęczeni, po treningu będziemy usatysfakcjonowani i szczęśliwi. Te wszystkie argumenty jasno wskazują, że Nordic Walking powinien być uprawiany przez seniorów, którzy najczęściej skarżą się na problemy z sercem czy kręgosłupem.

Opieka Dietetyka 3 msc za jedyne 1,65 zł dziennie dla czytelników Bloga sprawdź

 

Nordic Walking nie jest trudny

Wiele sportów, które chcielibyśmy uprawiać, mają bardzo wysoką barierę wejścia. Czy to specjalistyczny sprzęt, czy odpowiednie warunki umożliwiające uprawianie tego sportu. Nie bez znaczenia jest również kondycja, która w wielu przypadkach jest najważniejszym czynnikiem pozwalającym na rozpoczęcie treningów. Nordic Walking natomiast możemy uprawiać, gdziekolwiek jesteśmy i bez względu na naszą aktualną formę. Co więcej, do rozpoczęcia treningów potrzebujemy jedynie kijków, które wcale nie są drogie. Ważne jest jednak, by przed rozpoczęciem poznać technikę chodzenia, co pozytywnie wpłynie na jakość naszego treningu.

 

Chodzenie z kijkami to świetny lek na stres

Ostatni rok był dla nas wszystkich bardzo ciężki, dlatego co jakiś czas potrzebujemy odprężyć się i odstresować. Ciągła gonitwa, masa obowiązków i brak czasu na wszystko – tak można scharakteryzować życie wielu z nas. Wyjście na Nordic Walking będzie odskocznią od naszego życia. To podczas treningu możemy naładować swoje baterie i zrelaksować się.

Polecane

HIT Bloga – Jak Zarabiać robiąc 10 000 kroków

 

Please follow and like us: