Czy dieta to podstawa sylwetki marzeń ?

Czy dieta to podstawa sylwetki marzeń ?

dieta

Dieta oraz plan treningowy

 

Podstawą każdej zmiany sylwetki jest zmiana trybu życia z biernego na czynny i odpowiednia dieta. Nie zależnie od tego, czy zależy nam na budowie masy mięśniowej, czy pozbyciu się zbędnych kilogramów. Ludzie skupiają się zwykle jedynie na intensywnym treningu, licząc pokonane kilometry, a to jedynie 30% sukcesu.

Podstawą do osiągnięcia wymarzonych rezultatów jest dieta. Dobrze zbilansowana dieta, pozwala nam na zdrowy  tryb życia, który zapewni nam witalność, energię oraz świetny wygląd i co za tym idzie dobre czucie się w swoim ciele.

 

Dieta

 

Dieta jest to określony sposób odżywiania się, który wpływa na nasze nawyki żywieniowe. Dla każdego dieta może być inna. Każdy organizm dostosowuje się inaczej, inaczej trawi, przyswaja, oraz wydala zbędne składniki. Dieta również może być ściśle powiązana z zamieszkaniem. Mieszkańcy, którzy mieszkają nad morzem mogą stosować dietę śródziemnomorską, która składa się głównie z owoców, warzyw oraz ryb.

Również może ona zostać powiązana ze sposobem życia. U osób, które pracują ciężko fizycznie, dieta może składać się na bardzo kaloryczną, w której dominują ciężkie dania. Sukcesem do osiągnięcia zamierzonego celu jest dieta + aktywność fizyczna, która składa się na cud. Stwórzmy proste równanie. Dieta + aktywność fizyczna + determinacja = osiągnięcie celu. Również nie tylko do tego służy określony sposób odżywiania, lecz także do zwalczenia cukrzycy oraz w różnych chorobach.

 

Specjalistyczna pomoc

 

Najlepszym możliwym rozwiązaniem, aby w pełni dostosować sobie dostarczanie odpowiednich i zdrowych składników odżywczych jest kontakt ze specjalistą. I to nawet dwoma specjalistami. Pierwszy z nich określi nam zapotrzebowanie dzienne do spożycia, zaś drugi określi nam cały plan treningowy zbudowany pod tą dietę. W niektórych przypadkach trenerzy posiadają wystarczająca wiedzę na temat układania diety, co jeszcze lepiej pomoże nam osiągnąć nasz cel.

W głównej mierze do ustalania diet oraz treningów wymagany jest tzw. „wywiad treningowo-dietetyczny”, który ma na celu uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji o Tobie oraz niezbędnego ułożenia kompletnego planu. Drugim z elementów układania diety jest analiza całej historii żywieniowej, suplementacji oraz kontuzji, których doświadczyliśmy. Pozwala to na uniknięcie niechcianych problemów lub też skorygowanie urazów.

 

Plan treningowy

 

Równie niezwykle istotnym elementem jest ocenienie sylwetki. Ocena metabolizmu, punktów wrażliwych oraz wody zebranej pod skórą. Następnie, po dokładnej weryfikacji aspektów, precyzuje się cele. Dotyczy to w głównej mierze tego co tak naprawdę chcemy osiągnąć. Przed ostatnim etapem jest analiza Twoich możliwości, które wpłyną na plan treningowy.

I tutaj dochodzimy do najważniejszego punku jakim jest dieta. Jest to najgłówniejszy element do tego, aby móc osiągnąć takie rezultaty jakie założyliśmy. Składa się z:

  • listy zakupów
  • dopasowanie posiłków, które preferujesz
  • elastyczność oraz mobilność
  • czas i łatwość przygotowania danych posiłków oraz zrobienia ich

Dodatkowo do tego doliczamy plan treningowy, który jest dopasowywany przez naszego trenera.

Po wszystkich tych zabiegach możemy przejść do uzyskiwania naszym celów czy to ze schudnięciem, wyeliminowaniem niechcianych nawyków, czy też do zbudowania solidniejszej i mocniejszej  sylwetki. Podsumowując, dieta jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają jakiekolwiek problemy z zaakceptowaniem siebie oraz marzą o tym aby móc pokazać się w stroju kąpielowym, eksponując swoje ciało, czy tez po prostu dobrze się w nim czuć. Jak to mówią „w zdrowym ciele, zdrowy duch” !.

 


Please follow and like us: