Dieta na masę mięśniową- jakie produkty warto jeść?

Dieta na masę mięśniową- jakie produkty warto jeść?

Dieta na masę mięśniową

W przypadku, kiedy wybieramy się na siłownię, chcemy zbudować wymarzoną sylwetkę. Część osób ma jednak problem z tym, aby przybrać na wadze, w konsekwencji rozbudowa mięśni nie jest spektakularna. Samo podnoszenie ciężarów nie wystarczy- konieczne jest odpowiednia dieta. Czym dokładnie jest dieta na masę? Jakie produkty są godne uwagi do spożywania na masę? W jaki jeszcze sposób możemy zwiększyć masę mięśniową? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

 

Dieta na masę mięśniową- czym ona jest?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie diety na masę, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to sposób jedzenia, który ma za zadanie zwiększyć naszą masę mięśniową. Aby była ona skuteczna, nie obędzie się bez dodatniego bilansu energetycznego. W konsekwencji konieczne okaże się dostarczanie organizmowi nieco więcej kalorii, niż jest w stanie zużyć w ciągu jednego dnia. Ustalmy adekwatną nadwyżkę energetyczną, uwzględniając przy tym kilka czynników, jak chociażby intensywność aktywności fizycznej. Na początku zaleca się dodać wartość oscylującą w granicach 300 kcal i sprawdzać, jak będzie reagował organizm. W każdej chwili możliwe jest zwiększenie bądź zmniejszenie kilokalorii, co z pewnością będzie rozwiązaniem na naszą korzyść.

 

Jakie produkty warto spożywać na masę?

Jeśli uważasz, że dieta na masę umożliwia spożywanie produktów przetworzonych, w tym słodyczy- jesteś w ogromnym błędzie. Nie da się ukryć, że konieczne okaże się spożywanie wysokiej jakości pokarmów, które są zdrowe i nie są przetworzone. Dlatego też dieta na masę powinna opierać się przede wszystkim na warzywach i owocach, produktach zbożowych pełnoziarnistych, chudym mięsie, rybach, zdrowych tłuszczach, a także na chudych produktach nabiałowych. Nie jest tajemnicą, że należy zminimalizować spożywanie tłuszczów, a także nieco ograniczyć węglowodany. Jeśli dieta na masę jest wysokokaloryczna, wówczas należy dodawać do posiłków takie składniki, które dostarczają dużo kalorii pomimo niewielkiej ilości. Doskonałym przykładem w tym przypadku są nasiona, pestki, orzechy, żółte sery, oliwa z oliwek, suszone owoce czy też masło orzechowe. Zdecydowanie łatwiejsze jest przyjmowanie kalorii w płynie, dlatego naturalne jogurty i koktajle są mile widziane.

 

Zastanów się nad dodatkową suplementacją

Pamiętajmy o tym, że nawet ćwiczenia na siłowni połączone z dietą nie zawsze gwarantują 100 % sukcesu. Aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo tego, że nasza tkanka mięśniowa będzie się rozbudowywać, warto skorzystać z możliwości dodatkowej suplementacji. Istnieje wiele ciekawych i w pełni bezpiecznych rozwiązań, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Najpopularniejsza jest kreatyna, której śladowe ilości znajdują się w mięsie wieprzowym, a także w wielu innych produktach. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w odżywkę białkową- jest to element, który stanowi budulec mięśni, dlatego jego odpowiednia ilość ma tak duże znaczenie.

 

Please follow and like us: