Bezpieczna jazda z dzieckiem

Bezpieczna jazda z dzieckiem

bezpieczna jazda z dzieckiem.

Rodzice na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo swoich dzieci. Dlatego dbają o wybór odpowiedniego fotelika do przewożenia swoich pociech, zwalniają w terenie zabudowanym i stosują się do wszelkich znaków ostrzegawczych. Czasem jednak z naszego narodowego temperamentu i chęci dodania gazu, wynikają problemy. Warto powstrzymać się przed niebezpiecznymi manewrami: wyprzedzaniem na zakrętach i na wąskich drogach. Stosowanie podstawowych zasad uchroni nas i nasze maleństwa przed groźnymi wypadkami.

 

Fotelik i podkładka jako podstawowe elementy zabezpieczające dzieci podczas jazdy

Każde dziecko przewożone autem, musi posiadać odpowiedni fotelik, bądź podkładkę dostosowaną do wzrostu. Liczy się zarówno jakość produktów, jak i odpowiedni montaż, zgodny z instrukcją producenta. Foteliki samochodowe przechodzą testy i posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Każda firma i każdy model fotelika lub podkładki musi spełniać normy. Dodatkowo specjaliści zwracają uwagę, by nie kupować fotelików używanych, gdyż nigdy nie mamy pewności, czy mechanizm nie został uszkodzony podczas użytkowania. Starsze dzieci powinny mieć zapięte pasy. Należy tej zasady przestrzegać i pilnować, żeby podczas jazdy nie odpinały ich samodzielnie.

 

Bezpieczna jazda z dzieckiem

Podczas jazdy z dziećmi ważne jest także zachowanie samych rodziców. Wiele wypadków powodują roztargnione mamy, jadące z płaczącym niemowlakiem na tylnym siedzeniu. Co prawda instynkt macierzyński wyostrza zmysły i czujność za kierownicą, jednak jazda w nerwowej atmosferze jest wyjątkowo niebezpieczna. Dlatego, gdy dziecku przypadkowo wypadnie smoczek, zabawka spadnie na podłogę lub woła o jedzenie, warto się zatrzymać w bezpiecznym miejscu, na poboczu, uspokoić dziecko i dopiero po opanowaniu sytuacji, ruszyć w dalszą drogę.

Jeśli zależy Ci na bezpiecznym aucie dla Twojej rodziny zapoznaj się z propozycjami, które przygotowali dla Ciebie w autofinansowanie.pl 

 

Jadąc z dzieckiem zdejmij nogę z gazu i odłóż telefon komórkowy

Wiele kampanii społecznych, przestrzega przed korzystaniem z urządzeń elektronicznych podczas jazdy. Podróżując z dziećmi jest to wyjątkowo trudne. Najczęściej korzystamy z nawigacji w telefonie, załatwiamy pilne sprawy w drodze do pracy, podwożąc dziecko do szkoły lub przedszkola. Podczas dłuższego wyjazdu uspakajamy dzieci tabletem. Wszystkie sprzęty mogą nas dekoncentrować. Odwracając się do dzieci, przestajemy obserwować drogę. Są specjalne lusterka, służące do obserwacji dzieci, szczególnie niemowląt. To bezpieczne rozwiązanie dla rodziców, którzy wiele godzin spędzają w aucie z dziećmi.

Na polskich drogach główną przyczyną wypadków jest w dalszym ciągu prędkość. Zaostrzenie przepisów i podniesienie kar pieniężnych nie wszystkich hamuje. Natomiast jadąc z dzieckiem mamy podwójną odpowiedzialność. Dlatego powinniśmy obligatoryjnie stosować się zarówno do ograniczeń na drogach: w terenie zabudowanym, w strefie zamieszkania, jak i zwalniać przed przejściem dla pieszych. Równie ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Rano może pojawić się mgła, śliska nawierzchnia, miejscowe oblodzenie. Należy uważać jadąc leśną drogą, by uniknąć kolizji ze zwierzętami: sarną, zającem, lisem.

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało