5 idealnych sportów na jesień

5 idealnych sportów na jesień

5 idealnych sportów na jesień

Uprawianie sportu pozwala na zachowanie smukłej sylwetki, redukuje szanse na wystąpienie chorób stawów lub kości, a także wpływa pozytywnie na samopoczucie. Poniższy artykuł przedstawia 5 idealnych sportów na jesień.  Satysfakcja z własnego wysiłku jest bowiem nie do przecenienia. Obecnie w okresie letnim mieliśmy okazję do regularnego biegania, jazdy na rowerze, czy pływania na otwartym akwenie. Był to także doskonały czas na grę w piłkę nożną, czy w tenisa. Jednak już wkrótce zacznie się jesień, a w tym czasie pogoda nas nie rozpieszcza. Warto zatem zastanowić się, jakie dyscypliny sportowe są najbardziej odpowiednie o tej porze.

 

Squash

 

Tenisiści z pewnością zaczną mieć pod górkę, gdyż intensywne deszcze, które pojawiają się jesienią, nie są zdecydowanie ich przyjacielskie. Skuteczną alternatywą okazuje się squash polegający na odbijaniu piłki od ściany. Jest to doskonała okazja do tego, żeby poćwiczyć technikę, czy siłę uderzenia, a także porównać się z naszymi partnerami na korcie.
Na Śląsku polecam kort do squasha w Zawierciu w Siłowni Powerfit.

 

5 idealnych sportów na jesień – basen i siłownia

 

W lecie można popływać na otwartych akwenach. W końcu poruszanie się po morzu, oceanie, jeziorze, czy rzece stanowi frajdę i dodatkowe wyzwanie w postaci fal lub prądów. Jednak jesień i zima to okazja do powrotu na basen. Jest bardzo ważne, aby być stale w rytmie pływackim. To jeden z najefektywniejszych sportów, szczególnie przydatny podczas problemów z kręgosłupem i kośćmi. Również osobom mającym problemy z nadwagą polecana jest właśnie ta dyscyplina sportowa. Wiele placówek, w których znajduje się basen, ma do zaoferowania często także siłownię. Tu z kolei można wzmocnić tkankę mięśniową, ale również znacząco poprawić swoją kondycję. Wiele zależy od rodzajów ćwiczeń. Oprócz podnoszenia ciężarów osoba odwiedzająca to miejsce ma okazję skorzystać ze stepera, wioseł, czy bieżni.

 

Wspinaczka górska

 

Jesień jest także dobrą okazją na wspinaczkę górską, zwłaszcza dla tych, którzy oddali się innym aktywnościom fizycznym latem. W ten sposób można poprawić swoją kondycję i połączyć to z przyjemnościami, takimi jak wspaniałe krajobrazy.

 

Nordic walking

 

5 idealnych sportów na jesień , to także intensywne spacery również kojarzą nam się z jesienią. Bardzo przydatny okazuje się tu nordic walking. Ta dyscyplina sportu pasuje do każdej pory roku. Jesienią zazwyczaj wystarczy ubrać się nieco cieplej niż dotychczas i wyjść w teren z kijkami. Jest to aktywność szybka do nauczenia się. Ponadto, można go uprawiać w zasadzie wszędzie, a dzięki kijkom zyskuje się na efektywności. Jest to krok milowy w kontekście troski o serce, układ krwionośny oraz kondycję. Znacząco można spalić kalorie i zaangażować zdecydowaną większość swojego ciała.

 

Piłka nożna halowa

 

Piłkarze nie muszą rezygnować ze swoich przyjemności, ale duży wysiłek przy zmiennej pogodzie też nie jest bezpieczny dla zdrowia i wiąże się z ryzykiem złapania choroby. Można się jednak przenieść do hali. Oczywiście piłkarze trawiaści nie muszą być tak efektywni w hali – boisko oraz bramki są całkiem innych rozmiarów, a także sama piłka toczy się inaczej. Na hali wypada mieć też inne buty, które zagwarantują optymalną przyczepność do podłoża.


Odwiedź mój Instagram i zainspiruj się do bycia Fit


Idealne na odchudzanie i na masy budowanie

Plany dietetyczno/treningowe, z których korzystałem podczas metamorfozy – są skuteczniejsi niż 97,6% firm z tej branży >>>Sprawdź ich tutaj

Please follow and like us:

 

Masz pytania ? Pisz śmiało