Nauka jazdy na rolkach

Nauka jazdy na rolkach może być całkiem przyjemna i prosta.

nauka jazdy na rolkach

Jak wiecie, miałem, sporą nadwagę, która w pewnym momencie mojego życia zaczęła mi przeszkadzać. Jednym ze sportów, który mi pomógł w odchudzaniu była jazda na rolkach. Wielu z Was moi drodzy pewnie powie, ale ja nie potrafię jeździć na rolkach. Jest i na to fajne rozwiązanie, na które sam bym nie wpadł, bo pomysł sprzedał mi mój przyjaciel Robert.

Nauka jazdy na rolkach moje początki.

Pierwsze co zrobiłem, to oczywiście zakupiłem, ochraniacze i kask. Następnie udałem się do sklepu internetowego po kije, ale nie takie jak do nordic walking, które były za krótkie. Kupiłem specjalne kije przystosowane do jazdy na rolkach. Nie miałem pojęcia, że jest taka odmiana jak Nordic Blading, czyli jazda na rolkach z kijkami. Ponoć mają to być narto rolki lub rolki terenowa, ale my z Robertem jeździliśmy na zwykłych.

Po pewnym czasie kupiłem oczywiście rolki terenowe, które opiszę w innym poście. Kijki to jest właśnie sposób dla osób, które chcą się nauczyć jeździć na rolkach a przy okazji spalić więcej kalorii i zrzucić oponkę.

Na początku to była spokojna jazda, żeby opanować technikę, ale z czasem, kiedy nabrałem, wprawy pokonywałem, coraz dłuższe dystanse. Prędkość rosła a wraz z nią intensywność wysiłku spadały, kilogramy jazda stawała się coraz prostsza. Kilometr za kilometrem, mój rekord to 53 kilometry ciągłej jazdy.

Bardzo się zaangażowałem, wkładałem, w to dużo serca jeździłem na początku 3 razy w tygodniu a później nawet 5. Pasjonowałem, się tą jazdą to była, przyjemność i uczyniłem z tego regularne treningi, które każdego dnia poprawiały moją formę. Pełen entuzjazmu nawet nie zorientowałem, się moja waga poszybowała, w dół. To był, owocny sezon jazdy na rolkach nawet nie zauważyłem, że straciłem ponad dziesięć kilo nadwagi. W końcu zakończyłem przygodę z rolkami, ponieważ przyszła zima. Zamieniłem je na narty biegowe, o których na pewno coś napiszę.

Szybkie podsumowanie

Co musicie zrobić: kupić rolki, kask, ochraniacze i jeśli chcecie, przy okazji się odchudzić polecam, kijki. Pomogą Wam na początku trzymać równowagę i szybko opanujecie jazdę na rolkach.
Na początku może nie będzie to przypominało jazdy, tylko chodzenie z kijkami, ale głowa do góry. Będzie pewniej stabilniej i bezpieczniej zachęcam do wpisania na YouTube frazy nordic blaiding. Zapoznajcie się z techniką prowadzenia kijków, żeby na nie po prostu nie najeżdżać, powodzenia.

Sprawdź domowy trening na wzmocnienie nóg może być przydatny do jazdy na rolkach

Please follow and like us:
RSS33
Zobacz0
Zobacz
Zobacz mój Pinterest10k
Zobacz mój Pinterest
Zapraszam na Instagram30k

4 thoughts on “Nauka jazdy na rolkach”

    1. Jak dobrać kije do rolek i nartorolek to częsty dylemat ja znalazłem genialny przelicznik na stronie https://skiking.pl/pl/n/1 ale tak naprawdę mierzyłem stojąc na rolkach i z racji że mam silne ramiona wybrałem kilka cm wyższe niż zalecają tabele taki równe z ramionami licząc od ziemi w rolkach

Możliwość komentowania jest wyłączona.